Élet+Stílus hvg.hu 2021. december. 08. 15:17

Istenes Bence: Mindenkinek kötelezővé tenném, hogy pszichológushoz járjon

Így lettem címmel hírességek gyerekkoráról szóló podcast-és videósorozatot indított az UNICEF Magyarország. Az adás második vendége Istenes Bence műsorvezető volt, aki Németországban töltött gyerekkoráról mesélt, és arról is, hogy volt már olyan időszak az életében, amikor az önismereti munkájához szakember segítségét kérte.

Hatéves volt, amikor a szülei elváltak, azután édesanyjával és a testvérével Németországba költözött Istenes Bence, aki úgy emlékszik, eleven gyerek volt. „Mindig is szerettem a dolgok határán evickélni, szerettem, ha nekem megvolt a kis szabadságom” – mondta a műsorvezető az epizódban.

Istenes arról az útról is beszélt, hogy került a média kötelékeibe, hogy a korán szerzett élményei mennyiben befolyásolták a felnőtt életét, a karrierjét. Mivel fiatalon lett apa, majdhogynem akkor ért véget a gyerekkora, amikor az első saját gyermeke megszületett. „Közben pár éve halt meg a nagypapám is, akivel nagyon szoros volt a kapcsolatom. Családi és baráti körben addig még nem vesztettem el senkit, így nagyon megrázott. Akkor született meg a második gyerekem, tehát láttam az elejét és a végét az életnek. Ott elkezdtem átértékelni a saját életemet is, hogy mi mennyit ér, hogy mit szeretnék még csinálni, szóval ott kezdődött el számomra a felnőtt élet. Azóta nagyon sok mindenre nagyon máshogy gondolok” – fogalmazott Istenes Mészáros Antóniának.  

Istenes Bence sokáig úgy gondolta, hogy mindent meg tud ő maga oldani, például azzal, ha megpróbál hinni magában. „Sok minden elhittem, elképzeltem, láttam magam előtt, például ahogy állok az X-Faktor színpadán. Újra és újra elképzeltem, hogy én egyszer ott fogok állni. Nekem az volt az első nagy műsorom az RTL-en, azért ezt hozom fel példának, és mindent megtettem érte. Nyilván nem csak az kell, hogy elképzeled, és várod otthon, hogy mikor hívnak” – mondta

Istenes Bence őszintén vallott arról az önismereti útról, arról a komoly lelki munkáról, amihez pszichológus segítségét kérte. „Én egyébként azt mondom, hogy mindenkinek kötelezővé tenném. Nagyon jó dolog, hogy valaki úgy figyel rád, úgy teszi fel a kérdéseket… Rengeteg olyan példát tudok, amikor elmegy valaki pszichológushoz, és csak annyit kérdeznek tőle, hogy hogy van. És elkezd zokogni, mert tőle senki nem kérdezi meg soha, hogy egyébként hogy van. (..) És ömlik ki az emberekből, hogy a férjükkel mi van, a munkahelyükkel mi van, a gyerekükkel mi van, hogy senki nem értékeli őket, hogy mindenkinek meg akarnak felelni, de nem tudnak megfelelni… Szerintem fontos, hogy beszélgessünk szakemberekkel.” 

Mivel fiatalon kevés időt töltött az édesapjával, Istenes szeretne igazán jelen lenni a gyerekei életében. „Akiknek elváltak a szülei, azokban szerintem már megfogalmazódott, hogy tök jó lenne, ha egyben maradna a család. Mindig azt szoktam mondani, hogy nyilván a szüleink tök sok hibát követtek el, amiket gyerekként nem biztos, hogy értettünk. Aztán az ember apa lesz, szülő lesz, és rájön arra, hogy úristen, ő is tök sok hibát követ el! Más hibákat, mint a szülei: azokat nem akarjuk elkövetni, arra nagyon figyelünk. Ők majd más miatt járnak pszichológushoz, mint ami miatt mi járunk, de ugyanúgy járnak majd ők is, mert egyszerűen nem tudod tökéletesen nevelni a gyerekedet, szerintem ilyen nem létezik” – tette hozzá.  

Így lettem 

A gyerekkor fontosságáról indított podcastot és egyben videósorozatot az UNICEF Magyarország, Így lettem címmel. A hetente új adással jelentkező produkcióban, amelyben Mészáros Antónia újra műsorvezetői székbe ült, sztárok, tudósok, elismert szakemberek és közéleti személyiségek mesélnek arról, hogy milyen korai élmények, körülmények, kapcsolatok vagy akár traumák formálták a személyiségüket. 

Az Így lettem szerdánként jelentkezik új epizódokkal az UNICEF Magyarország YouTube-csatornáján és a Spotify-on, a műsor honlapján pedig további tartalmakat is találnak az érdeklődők. Az első adás vendége Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus volt, aki saját személyes történetének megosztásán túl szakértőként is felvezette a tízrészes beszélgetéssorozatot. A későbbi vendégek között szerepel például Palya Bea, Fördős Zé és Szlávik János. 

Eszébe jutottak a szülei, a testvérei, egy régi tanára, edzője, barátja, szomszédja, vagy más kedves ismerőse, aki sokat tett önért vagy fontos volt önnek gyerekkorában? Valaki, aki hatással volt az életére? Üzenje meg neki, hogy gondol rá – egy virtuális UNICEF képeslappal!

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:


hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?