Élet+Stílus hvg.hu 2021. november. 08. 11:22

Emily Ratajkowski a testének kihasználásáról ír új könyvében

Hamarosan megjelenik Londonban Emily Ratajkowski modellkarrierjéről szóló könyve, a My Body. Az előzetes interjúk és ajánlók alapján a könyv teljesen más képet mutat Ratajkowskiról, mint ahogyan őt a nyilvánosság megismerte. Kitálal a Blurred Lines forgatásáról és egy középiskolai szexuális bántalmazásról is.

Hamarosan megjelenik a londoni Quercus könyvkiadónál a 30 éves Emily Ratajkowski könyve, amelyben szokatlan őszinteséggel és önreflexióval veszi végig modellkarrierjének eddigi alakulását.

„Megtanultam, hogy a rólam kialakult kép, a reflexióm nem az enyém” – írja Ratajkowski, aki jelenleg egy nyolchónapos kisfiú édesanyja, és az Inamorata fürdőruhamárka alapító-tulajdonosa.

A könyvben a modell a teste kihasználásának történetét meséli el, hogy elvesztette az irányítást afelett, hogy kik, mikor, mire és hogyan használják őt, illetve a róla készült képanyagokat.

My Body valójában egy esszégyűjtemény, terápiás célból született, ahogy az Independent idézi őt: „Azért írtam meg őket (az esszéket), hogy megpróbáljam kitalálni, miben is hiszek”. Az írásokból kiderül, hogy Ratajkowski 2010-ban hagyta ott a Kaliforniai Egyetemet (UCLA), mert pénzre volt szüksége. Karrierje 2013-ban indult be igazán, amikor Robin Thicke erősen szexista Blurred Lines című videoklipjében más modellek mellett ő is feltűnt félmeztelenül. A klipről azt mondja, hogy az 21 évesen kifejezetten magabiztossá tette, de ma már úgy látja, hogy nagyon naiv volt a forgatás idején.

Hordhatsz burkát vagy bikinit, mi a cisz-hetero, patriarchális, kapitalista világ által meghúzott határok között működünk

– mondta.

A Daily Mail kiemeli, hogy a könyvben szó esik arról, hogy a Blurred Lines forgatásán Robin Thicke fogdosta Emily Ratajkowskit. Más lapban idézik is a modell idevonatkozó írását: „Hirtelen, a semmiből, egyszercsak éreztem egy idegen kezének a hűvösét, ahogy hátulról közelítve a tenyerébe helyezte a meztelen mellemet (...). Ösztönösen arrébb húzódtam”.

Ratajkowski egy másik esszéjében ír arról, hogy Jonathan Leder fotográfus szexuálisan bántalmazta őt 2011-ben, 15 éves korában pedig az akkori, nála egy évvel idősebb barátja megerőszakolta őt. „Nem konszenzuális szex volt” – írja. A könyv egy további fejezetében megvallja, hogy egzisztenciális krízisbe került, amikor a Maldív-szigeteki nyaralásán fizettek neki egy olyan Instagram-posztért, amely a fenekéről készült. A testével tudott pénzt keresni, de szerette volna, ha a gondolataiért is tisztelik őt. Ma már belátja, hogy ez a fajta „képmutatás” sok fejtörtést okozott neki.

Megemlíti továbbá azt is, hogy előfordult, amikor a beleegyezése nélkül adtak el róla készült képeket, beleértve egy olyan fotót is, amelyet Jonathan Leder készített róla.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.