Élet+Stílus hvg.hu 2021. április. 13. 11:15

Gimnáziumi tanárok állnak ki az iskolanyitás miatt aggódó kollégáik mellett

A középiskolák csak május 10-én nyitnak, de az általános iskolák ás óvodák már hétfőn, április 19-én.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

„Mi, a Kőbányai Szent László Gimnázium alulírott tanárai, dolgozói egyetértünk azokkal a bölcsődei, óvodai és általános iskolai dolgozókkal, akik aggályukat fejezik ki a nevelési és oktatási intézmények április 19-ei nyitásával kapcsolatban. Osztjuk az egészségügyi szakemberek és érdekvédelmi szervezetek azon véleményét, hogy ezeket az intézményeket csak akkor szabadna kinyitni, amikor ezt a járványügyi adatok – napi fertőzések, halálozások száma – igazolják. Véleményünk szerint jelen helyzetben ezen intézmények nyitása nemcsak az ott dolgozók és a gyerekek egészségi állapotát veszélyezteti, hanem minden Magyarországon élő embertársunkét is” – írja nyílt levelében a gimnázium 74 tanára és dolgozója.

A levélhez várják más kollégák csatlakozását is.

Nekik egyelőre nem kezdődik a jelenléti oktatás, mert a középiskolákban csak május 10-re van kitűzve ez az időpont, ám az általános iskolák, óvodák már április 19-én meg kell, hogy nyissanak. Ez ellen számos szervezet, az orvosi kamara, járványügyi szakemberek tiltakoznak, ám a kormány a jó általános beoltottsági adatokra, a pedagógusok beoltottságára hivatkozva, valamint arra, hogy ezt a családok kérték nem halasztja az iskolanyitást. (Egy friss kutatás szerint egyébként a családok többsége nem tartja biztonságosnak a nyitást, a tanárok 87 százaléka pedig nem szeretne visszamenni hétfőtől az iskolákba.)

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.