Élet+Stílus hvg.hu 2020. október. 14. 20:19

Egy fát ölelő tigris szerepel az év természetfotóján

Szergej Gorškov fényképe egy szibériai tigris és egy ősi mandzsu jegenyefenyő meghitt pillanatát mutatja be.

Kedden hirdették ki az Év természetfotója pályázat díjazottjait. A korábban a BBC Wildlife Magazine által meghirdetett, ma már a londoni Természettudományi Múzeum szervezésében zajló versenyre összesen 49 ezer pályamű érkezett, végül Szergej Gorškov Ölelés című képe nyert, írta honlapján a múzeum.

Az orosz fényképész fotóján egy veszélyeztetett szibériai tigris ölel meg egy ősi mandzsu jegenyefenyőt, hogy a fán hagyott tigrisillatot belélegezze, illetve megjelölje azt a saját illatával.

Gorškov tíz hónapon keresztül próbálkozott, míg sikerült elkészítenie a képet. Az orosz fotós egy Nikon fényképezőgépet használt, a jelenetet egy kameracsapdás, mozgásérzékelő rendszer segítségével sikerült rögzítenie.

hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?