Állatorvosok felügyelték a procedúrát, és végül sikerült megmenteni az állatot.
Egészen extrém elzártságban kell élni ahhoz, hogy valaki ne értesüljön a műanyagszennyezés problémájáról. A hazai vizekben például ötször több mikroműanyag lehet, mint azt korábban gondolták. (A mikroműanyag veszélyeiről itt írtunk bővebben.)
Olyan szívszorító képeket is egyre többet lehet látni, amelyen főleg tengeri állatok műanyagmérgezésével találkozunk. Műanyag miatt pusztulnak el bálnák és madarak – de szárazföldi állatok, például szarvasok is.
Most egy kis túlélő fotói futottak végig az interneten. Egy tengeri teknős hasa tele volt műanyaghulladékkal, amit az állat lenyelt a vízben.
Az állatorvosok beszámolója szerint a teknős az elmúlt hónapot azzal töltötte, hogy fokozatosan kiürítette magából az összesen 13 grammnyi műanyagot. Ez a súly nem tűnhet soknak, viszont nézze meg fotón:
A műanyagszemét között nejlonzacskót és hálót is találtak.
A zöld teknős még 2019 december végén akadt egy halászhálóba Buenos Aires partjainál. Ezután a Mundo Marino Foundationhöz került, ahol a kivizsgálások során kiderült, hogy az egész emésztőrendszere tele van műanyagszeméttel. A teknős csak úgy tudta kiüríteni a szervezetéből a műanyagot, hogy az állatorvosok gyógyszeresen kezelték, hogy felgyorsítsák a perisztaltikus mozgásokat a hasában.