Élet+Stílus MTI/hvg.hu 2020. január. 08. 11:05

Aranykezű, dél-amerikai apróságok születtek a debreceni állatkertben

Karácsonykor új lakói lettek a Debreceni Állat-és Növénykertnek. Fotók.

December 24-én és 25-én aranykezű tamarinok (Saguinus midas) születtek a debreceni állatkertben. 

MTI/Czeglédi Zsolt

Az aranykezű tamarin vagy más néven vöröskezű tamarin a csuklyásmajomfélék (Cebidae) családjába tartozik, és Dél-Amerika északi részén él. A tamarinok közül ez az egyik legismertebb faj, és mindössze 20-28 centiméteresre nő meg egy kifejlett példánya.

MTI/Czeglédi Zsolt

A Wikipédia szerint az aranykezű tamarinok nagyon aktív állatok, keveset alszanak, napjaik nagy részét táplálékszerzéssel, játékkal és veszekedéssel töltik.

MTI/Czeglédi Zsolt
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.