Az Ausztrália déli részénél található, 160 kilométer hosszú sziget egyharmadát már élhetetlenné tette az állatvilág számára a bozóttűz.
A 155 ezer hektáros Kenguru-szigetről úgy tartják, hogy olyan, mint Noé bárkája. Vadvilága gazdag, és sokféle veszélyeztetett állatfaj számára szolgál menedékül. A szigeten is megjelent bozóttüzek következtében azonban ennek a menedéknek az egyharmada felperzselődött, és pont a nyugati területek váltak élhetetlenné, ahol a legtöbb veszélyeztetett faj megtalálható.
Környezetkutatók és helyi természetvédők szerint a lángok miatt nagy bajban van például a fekete kakadu, amelynek most kezdődött a költési időszaka, és az elsősorban a sziget északi részén található élőhelyének a nagy része odaveszett a bozóttűzben. Félő, hogy a fekete kakadu példányszáma újra kritikusan alacsony lesz. A 90-es években már csak 150 darab példány élt belőle, és bár ezt a számot sikerült mostanra 400-ra feltornázni, nem tudni, hogy a tüzek mennyire tizedelik meg az állományt.
Arra is csak becslések vannak, hogy a Kenguru-szigeten élő koaláknak hanyad része pusztult el a természeti katasztrófában. Sam Mitchell, a kenguru-szigeti vadaspark társtulajdonosa a körülbelül 50 ezres állománynak több mint a fele veszhetett oda a tűzben, azaz 25 ezer koala valószínűleg nem élte túl a lángok pusztítását – írja a Guardian.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)