Élet+Stílus hvg.hu 2019. november. 28. 11:06

Veiszer Alinda: Azért rád ég Simicska személye

A műsorvezető megalkuvásról és politikai ambíciókról is beszélt.

Interjút készített a Magyar Narancs Veiszer Alindával, akinek mostanra nemcsak a szlovák közszolgálati Pátria Rádión van műsora, de a napokban a Belvárosi Színházban is elindult egy talkshow-ja.

Utóbbi kapcsán Veiszer elmondta, rosszul érinti, hogy „Magyarországon az igazán ismert emberek túlnyomó többsége nem hoz markáns döntéseket közéleti vagy akár szakmai kérdésekben”.

Nagyon sok gyávaság, megúszás és kényelem van ezekben a döntésekben.

Miután Veiszer szerint nem helyes, hogy valaki médiamunkásként az arcát adja a kormánymédiához, előkerült a karrierjének az a szakasza, mikor a G-nap után a kormánykritikussá forduló Hír Tv-hez szegődött.

Veiszer utólag nem biztos benne, hogy jó döntés volt, mert „azért rád ég, pontosabban ez ég rád. Simicska személye.” A műsorvezető viszont mindezek tudatában valószínűleg újra vállalná a feladatot.

Tény, hogy a makulátlanságot bepiszkolja egy ilyen döntés, ugyanakkor azt gondolom, tök vállalható tévét, tök vállalható műsort csináltunk.

Az interjúban kérdezték még arról, mikor a Momentum megkereste, hogy szívesen indítaná főpolgármesterként Tarlós István ellen. Erre Veiszer elmondta, hogy sokat gondolkodott a lehetőségen, de végül nem érezte azt, hogy ennek itt van az ideje. Azt nem zárja ki, hogy egyszer egy ilyen felkérésre igent mond, mert érdekli a politika, de azért nem teljesen biztos benne.

Egy normális országban azt mondanám, itt a média, és én ebben szeretnék minél több dolgot kipróbálni. De nálunk a média lehetőségei nagyon is végesek. Ha cselekedni akarsz, két utad van: a civil szektor és a politika.


Az újságírásról, szabadságról, a függetlenségről Veiszer Alinda a hvg.hu podcast műsorában, a Fülkében beszélt részletesebben szeptember elején.
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.