Nyakon szúrta az állatot, amely majdnem megölte a kanadai turistát.
Medve támadott meg egy kanadai kerékpárost. A férfit súlyosan összeharapdálta az állat, végül egy bicskával sikerült meghátrálásra késztetni. Az esetről a BBC tudósított.
Colin Dowler egy elhagyatott erdészeti úton biciklizett hazafelé Brit Columbiában, miután az erdőben töltötte az éjszakát. Egy kanyarban egyszer csak szembe találta magát egy grizzlymedvével.
Dowler először abban reménykedett, hogy a medve - mint általában - kikerüli, és visszamegy a bozótba. A medvék ugyanis provokáció nélkül ritkán fordulnak ember ellen. Nem tudta eldönteni, mi a legjobb: menekülőre fogni, eltekerni a medve mellett, vagy mozdulatlanul várni. Az állat kényelmes tempóban közeledett hozzá. Végül Dowler leszállt a kerékpárról, és kezébe vette túrabotját.
A grizzly elsétált a biciklivel párhuzamosan, majd egy hirtelen fordulattal Dowler mögé próbált kerülni. A túrázó igyekezett a kerékpárral védeni magát, és a bottal igyekezett távol tartani az állatot. A medve nem adta fel, Dowler ekkor hozzávágta a biciklit. Ekkor a grizzly az oldalába harapott, és cipelni kezdte. Körülbelül húsz méter után letette egy árokparton, és harapdálni kezdte a combját. Dowler próbált a szemébe nyúlni, illetve egy rövid ideig halottnak tettette magát. Végül nagy fájdalmak árán sikerült elővenni zsebéből bicskáját, és az alig öt centis pengével nyakon szúrta a medvét.
A grizzly ekkor elengedte, és távozott. Dowler inge ujjával kötötte el ütőerét, visszaszállt a biciklire, és hét kilométert tekert egy favágó-táborhelyig. Itt vesztette el eszméletét.
A favágók szerencsére értettek az elsősegélyhez, és életben tartották a mentők érkezéséig, akik a helyszínen vérátömlesztést adtak neki. Valószínűleg ez mentette meg az életét, amíg helikopterrel kórházba szállították.
A helyi hatóságok megtalálták a támadásért felelős medvét, és kilőtték. Az állat nyakán azonosították a késsel szúrt sebet.
Brit Columbia medvében gazdag tartomány, mintegy tizenötezer grizzly él itt. A sűrűsödő konfliktusokat legtöbbször az váltja ki, hogy a medvék megszokják az emberhez köthető táplálékforrásokat, például a nem megfelelően tárolt hulladékot, és így már nem kerülik az ember közelségét.