Élet+Stílus hvg.hu 2019. április. 11. 09:12

Még lőttek Budapesten, amikor elvette Törőcsik Marit Bodrogi Gyula

„Még kimondani is sok” – mondta Bodrogi Gyula az Elviszlek magammal forgatásán, amikor D. Tóth Kriszta szóba hozta közelgő 85. születésnapját. A színész fiatalon meg akarta változtatni a világot, de ma már inkább maradinak és minden tekintetben hűségesnek tartja magát.

Első feleségével, Törőcsik Marival kilenc évig voltak házasok. Az akkor még főiskolás színésznőt a szintén színművészetis Bodrogi Gyula egy nappal az esküvője után hódította el az első férjétől. Az Elviszlek magammal kamerái előtt azt is elmesélte, hogyan.

„Közös barátunk, Csurka Laci mondta, hogy holnap lesz az esküvője a Tündérnek (így becézték egymás közt Törőcsik Marit a főiskolán – a szerk.). Mondtam, hogy hát az egy tévedés, Mari az én feleségem kell hogy legyen. Az esküvője másnapján kosárlabdázott a Laci, én pedig mondtam a Marinak, hogy menjünk el megnézni. És elmentünk, aztán visszafelé megbeszéltük, hogy az a tegnapi esküvő az egy tévedés volt. Az egy rövid házasság volt. Mi ketten pedig ’56. december 7-én házasodtunk össze, még lőttek Budapesten, amikor mentünk esküdni.”

Bodrogi Gyula a válásuk után jó barátságban maradt Törőcsik Marival, ahogy második feleségével, Voith Ági színésznővel is.

A színész mesélt „oroszverő” nagymamájáról és arról, hogyan mentette meg a munkaszolgálattól egy vekni kenyér. A főiskolás korában nagy lázadó hírében álló Bodrogi mára inkább maradinak vallja magát. Azt mondja, nem szereti, ha a régi dolgokat úgy újítják meg, hogy csavarnak rajtuk egyet. Ezt a véleménye a Süsü, a sárkány készülő új részeiről is.

„Amit Csukás István ír, az úgy lesz tökéletes, ahogy van.”

A Bodrogi Gyulával készült beszélgetés D. Tóth Kriszta Elviszlek magammal című műsorának legújabb epizódja, amely a wmn.hu magazin YouTube-csatornáján látható.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.