Élet+Stílus hvg.hu 2019. április. 04. 10:54

"El a seggetekkel az állatoktól" – kampány indult a santorini szamarakért

A görög sziget szamarai nem bírják felcipelni az egyre kövérebb turistákat a hegyre. A polgármester megelégelte a dolgot.

Santorini szigete Görögország egyik leghíresebb látványossága. Naponta nyolcezer turista hajózik oda, hogy aztán függővasúttal – vagy a tradíciók szerint szamárháton – feljusson a hegycsúcson lévő Fira városába. A csacsik – most már egyre több köztük az öszvér is – naponta négyszer-ötször is felmásznak az 520 kopott lépcsőn a meredek vulkáni hegyre, 30-35 fokos hőségben, hátukon a turistákkal – írja a metro.co.uk nyomán az szmo.hu.

Fira városának polgármestere és a helybéliek is megunták a dolgot. "El a seggetekkel az állatoktól" – ez a sokatmondó, nem hivatalos címe a kampánynak, amellyel igyekeznek tehermentesíteni az állatokat.

Az a cél, hogy egyrészt csökkentsék a "járatszámot", vagyis kevesebbet menjen egy nap egy szamár, másrészt a turisták számát és súlyát is nézik. A szamárháton "lovagolás" tradíciója talán nem fog teljesen elhalni, hiszen hozzátartozik Santorini imázsához, és nyilván a helyiek bevételeihez is, arra ösztönzik a turistákat, hogy inkább a felvonót válasszák.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?