Plasztikai beavatkozáson estek át a Magyarországon kezelt bangladesi kislányok. Már csak a végleges szétválasztó műtét van hátra, amelyre várhatóan a nyáron fog sor kerülni.
A két és fél éves Rabia és Rukia sikeresen átesett a speciális magyar tervezésű szövettágító implantátum rendszer beültetésén – közölte a Semmelweis Egyetem. A sziámi ikreket január 25-én műtötték meg Pataki Gergely plasztikai sebész vezetésével. A gyerek jól vannak, és már elhagyhatták a klinikát.
A bangladesi lányok azért érkeztek Magyarországra, hogy a végleges koponyaszétválasztó operációhoz szükséges diagnosztikai és előkészítő vizsgálatok, valamint a speciális plasztikai sebészeti műtét megtörténhessen az egyetem klinikáin. A szövettágtó beültetése a sziémi ikrek szétválasztó műtétsorozatának a második fázisa volt. Erre azért volt szükség - ahogy korábban a lapunknak adott interjújában Csókay András idegsebész elmondta - , hogy megfelelő mennyiségű bőr és szövet álljon a magyar orvoscsapat rendelkezésére akkor, amikor a végleges szétválasztás megtörténik.
A keletkező két hatalmas sebet le kell fedni, mert különben biztos a fertőzés, így a fatális kimenet
- fogalmazott az orvos.
A Budapesten zajló esetleges, a végleges szétválasztást megelőző további vizsgálatok és beavatkozások lehetőségéről a következő hetekben, hónapokban, az eredmények folyamatos értékelése mellett, egy, az érintett orvosi területek szakembereiből álló orvosteam dönt majd. A koponyacsontok szétválasztása nyáron, Csókay András vezényletével történik majd. Hogy az operáció helyszíne Budapest lesz-e vagy Banglades, az még nem dőlt el.
Az eddig sikertörténetnek számító műtétsorozat első fázisa – az agyi szállítóér-hálózat fő szakaszainak tudományos áttörést jelentő, érfalon belüli szétválasztása – még 2018-ban történt Bangladesben. Ezt az operációt Hudák István hajtotta végre, a saját maga által kifejlesztett módszerrel választotta szét a kislányok közös agyi vénáit.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: