Az egyház eddig a szegények megsegítésére fordította a kihalászott pénzt, a polgármester azonban inkább az infrastruktúra fejlesztésére költené.
Vita robbant ki a római városvezetés és az egyház között a Trevi-kútba dobált aprópénzek felhasználása miatt. A BBC beszámolója szerint évente másfél millió eurónyi (420 millió forintnyi) pénzérmét halásznak ki a kút vizéből, amit turisták dobálnak bele. A pénzt hagyományosan a római katolikus egyház kapja, amely az összeget a szegények megsegítésére fordítja.
A római polgármester, Virginia Raggi azonban bejelentette, hogy változtatni akar ezen a szokáson, mivel a pénz a város egyre romló infrastruktúrájának fejlesztéséhez szükséges. Az egyház válasza szerint viszont ezzel a lépéssel a polgármester a szegényeket sújtja.
Nem sejtetettük, hogy ez megtörténik, továbbra is reméljük, hogy nem ez az utolsó szó az ügyben
– mondta Benoni Ambarus, a Caritas segélyszervezet igazgatója az olasz püspöki konferencia lapjának, az Avvenirének. A lap szombati kiadásában éles hangú cikk jelent meg "A legszegényebbektől veszik el a pénzt" címmel. Az Avvenire szerint a Trevi-kútból kihalászott a pénz az egyházi jótékonysági szervezet költségvetésének 15 százalékát biztosította.
A római városvezetés már elfogadta a változtatást, ami áprilisban hatályba is lép. Az ANSA olasz hírügynökség jelentése szerint azonban sokan a közösségi médián keresztül arra szólították fel a városi tanácsot, hogy vegye ismét fontolóra a döntést.
A csaknem 300 éves Trevi-kutat évente turisták milliói keresik fel. A pénzbedobós hagyomány Frank Sinatra 1954-ben forgatott romantikus filmje, a Három pénzdarab a szökőkútban nyomán vált világhírűvé.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: