A csoport olyan szakrális építményt kívánt létrehozni, amelyet bárki bármikor szabadon használhat imádkozásra, elmélkedésre, közösségi alkalmakra vagy éppen túrázás közbeni megpihenésre.
Egy egyetemi kurzusra válaszolva alkottak – felekezethez nem köthető – szakrális építményt a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói a pannonhalmi Illak erdőben.
A Kortárs szakrális művészet kurzus végén az egyik hallgató felvetette a kápolnaépítés ötletét, a csoport pedig néhány napon belül belevágott a tervezésbe.
A pannonhalmi Erdei kápolna végleges formátuma két objektumból áll: egy a tisztást nagyvonalúan körülölelő, fából hajlított ellipszisből, amely a tisztás fölső részén ülőbútorként szolgál, valamint egy hengeres formájú hálaoltárból áll, amelynek mélyedését kék–arany mozaik borítja.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/0cc368c6-a50e-426b-97e2-47591f4301b3.jpg)
A teljes egészében kézzel készült építmény átadása augusztus 26-án, naplemente előtt történt. A csoport olyan építményt kívánt létrehozni, amelyet bárki bármikor szabadon használhat imádkozásra, elmélkedésre, közösségi alkalmakra vagy éppen túrázás közbeni megpihenésre.
A csoport tagjaival és a projekt dokumentációjával a Design Hét Budapest 2018 keretében október 10-én 16 órától találkozhatnak az érdeklődők a MOME-Z Nagy auditóriumában a Szakrális design – kiállítás/előadás/beszélgetés programon.