Élet+Stílus hvg.hu 2018. július. 18. 10:37

43 év után kért bocsánatot egy csokitolvaj egy üzlettől

És elküldte a lopott csoki árát is.

Meglepő üzenetet kapott a minap a liverpooli Belle Vale bevásárlóközpont személyzete:

"Elloptam két csokoládét a Woolworths üzletből 1975-ben, amikor még kisfiú voltam. Nagyon sajnálom, küldöm a pénzt, amivel tartozom" – írta az ismeretlen férfi a levélben, amihez öt fontot is küldött.

A levelet maga a bevásárlóközpont osztotta meg a Twitteren, mint írták: a bocsánatkérés visszaadta az emberiségbe vetett hitüket.

Mivel a Woolworths nevű üzlet már nem létezik, a pláza az öt fontot egy babahospice-nak küldte el – írja a Sky News.

 

 

 

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.