Mert még mindig vannak emberek, akik jó ötletnek találják a veszélyes állatokkal való fotózkodást.
Sanjoy Dutta természetvédelmi őr elfogott egy 5 és félméteres pitont az indiai Nyugat-Bengál nevű állam egyik falujában. A kígyót visszavitte az erdőbe, de mielőtt szabadon engedte volna, a helyiekkel együtt csoportképet, pontosabban csoportos szelfit készített a kígyóval.
Az állatot a nyakába vette, de a kép elkészülte után a piton tiltakozni kezdett a kényszerített helyzete ellen, kis híján megfojtotta a férfit. Az ANI hírügynökség által kiposztolt videón látható, ahogy Sanjoy Dutta küzd a hatalmas hüllővel, hogy az ne tekeredjen a nyakára és a felsőtestére.
A férfi túlélte a dolgot, de a közösségi média eléggé kiakadt Dutta akcióját látva. "30 másodperc hírnév majdnem az életébe került. Az állat csak ösztönösen cselekedett, mert meg volt rémülve" – írta az egyik twitterező.
This is called manhandling. An animal has to be put away in a bag or a box immediately after capture. Prolonging hold on its neck isn't good for its survival. Posing with selfies is not a part of any rescue operation https://t.co/6xY90OsfIx
— Janaki Lenin (@JanakiLenin) June 18, 2018
Más megjegyezte: "az ő munkája a vadon élő állatok védelmezése, beleértve a kígyókat is. Minden, amit tennie kellett volna, az az, hogy betegye a kígyót egy fekete, zárható zsákba, és biztonságos helyre viszi. Akárhogy is, hírnév helyett csak a szégyenkezésben részesült."
Mindez ráadásul azután az eset után történt, hogy egy indonéz nőt egészben lenyelt egy piton, miközben kertészkedett. Az 54 éves áldozat nem élte túl a kígyó támadását.