Egy friss magyar kutatás szerint széklet eredetű baktériumokkal és E. coli bacilusokkal fertőzöttek a mobiljaink.
A Budapesti Gazdasági Egyetem KVIK Vendéglátás Intézeti Tanszékén kutatást készítettek a mobiltelefonokon található baktériumokkal kapcsolatban, elsősorban a fekáliás eredetű baktériumok jelenlétét vizsgálták a telefonok felületén és a felhasználók kezén is. Ezek a bacik jelzik, hogy van-e friss vagy már megszáradt fekália az adott területen.
Magyarné Dr. Horváth Kinga adjunktus és csapata 111 ember telefonját és telefonnyomogató ujjait (hüvelyk- és mutatóujjak) vizsgálta meg, és tisztálkodási szokásainkra némileg rosszt fényt vett a kapott eredmény. Kiderült, hogy a telefonok több mint 80 százaléka széklet eredetű baktériumokkal volt szennyezett, és több mint 20 százalékukon E. coli volt kimutatható. Utóbbiról, a kólibacilusról néhány nappal ezelőtt írtunk, az Egyesült Államokban ugyanis többen maghaltak E.coli fertőzés következtében.
A magyar kutatásban részt vevő 111 főből 43 férfi és 62 nő volt, hatan pedig nem árulták el a nemüket. Ami érdekes, hogy lényegi különbség nem volt a két nem eredményei között, azaz, bár a sztereotípia nem ezt feltételezné, a nők készülékei sem tisztábbak.
Magyarné Dr. Horváth Kinga szerint az eredmények nem annyira meglepőek, mert egy amerikai felmérés során még az orvosok telefonjainak 50 százalékán is találtak széklet eredetű baktériumokat.