Élet+Stílus MTI 2017. június. 23. 15:35

Az agyat is edzi a szex

Az 50 év felettieknél akik rendszeresen szexelnek, azoknak jobb az emlékezete is.

Nemcsak az agy-, hanem a rendszeres ágytorna is javítja az emlékezetet: ötven év felett a rendszeres szex jelentősen javítja az agyi funkciókat, hasonlóan a keresztrejtvényfejtéshez.

Az Oxfordi és a Coventryi Egyetem kutatói vizsgálatuk során 50 és 83 éves kor közöttieket, 28 férfit és 45 nőt kérdeztek meg arról, milyen gyakran élnek szexuális életet.

Lényegesen jobban végeztek a teszteken azok, akik legalább hetente egyszer élnek szexuális életet. A Journals of Gerontology című szaklapban bemutatott tanulmány szerint a nemi életet gyakrabban élőknek jobbak a nyelvi képességeik és jobb az emlékezőképességük is, mint a szexuálisan passzívabbaknak.

"Valószínűleg a szexuális aktivitás összefügg a jobb kognitív képességekkel" – olvasható a tanulmányban. "Az emberek nem szeretnek arra gondolni, hogy az idősebbek is élnek nemi életet. Ezen a hozzáálláson változtatnunk kell, és figyelembe kell venni a szex pozitív társadalmi hatását az ötven éven felüliekre" – mondta Hayley Wright, a kutatás vezetője.

A kutatók a továbbiakban biológiai indokokkal akarják megalapozni a megállapított összefüggést. Azt kutatják, vajon az olyan hormonok, mint a dopamin és az oxitocin befolyásolják-e a szex és az agyi funkciók közötti összefüggést.

hvg360 HVG 2025. február. 21. 13:50

Európának meg kell értenie az amerikai álláspontot, és nem hisztériázni

Trump első elnöki hónapjában a legrosszabb forgatókönyv vált valóra: felforgatja az amerikai kormányzatot, és olyan vehemenciával külpolitizál, amitől mindenki tartott. Európának azonban nagyon gyorsan észhez kellene térnie, és kezébe vennie az irányítást, mert a régi világ már nem fog visszatérni, és még az is előfordulhat, hogy teljesen magára marad – ez volt a témája a HVG Címlapsztori rendezvényének, ahol Yaro Patrice külpolitikai szakértő és Csizmazia Gábor, az NKE adjunktusa volt a vendégünk.