Igenis létezik nagy közös asztal. Felekezetre és politikai hovatartozásra való tekintet nélkül ülnek le hozzá az emberek, hogy együtt ünnepeljenek - evéssel dicsőséget szerezve szűkebb pátriájuknak.
Így történt ez húsvét hétfőn Spanyolország északi tartományában, az Asztúriai Hercegség Avilés településén. A jelentős tengeri kikötővel rendelkező városban 1893 óta ünneplik együtt az emberek a tavasz kezdetét egy egyszerű süteménnyel: El bollo de Pascua de Avilés (búzalisztből, vajból, tojásból, cukorból, citromosan készülő piskóta, amihez hasonlót mindenütt sütnek Észak-Spanyolországban csak Sobaos Pasiegos néven). Ez a süteménykóstolgató ünnep most egy hatalmas közös utcai lakmározásra váltott át. Az egymás mellé rakott terített asztalok és székek 5 kilométer hosszan kígyóztak április 17-én délután a történelmi városmag utcáin. Az avilésiek ugyanis elhatározták, hogy Guiness-rekordot döntenek, és ezért félretesznek mindenféle acsarkodást, inkább összefognak a közös dicsőség érdekében. A Guinness-rekordot hitelesítő öt számlálóbiztos 11.836 résztvevőt számlált meg a nagy utcai együttevésen. Ezzel az új rekorddal az avilésiek megdöntötték a mexikói Metepec város rekordját, ahol 9.456 együttevővel tartották az eddigi rekordot.
A sajátos „street food”-rekord regisztrálása szempontjából nem számít, mit fogyasztanak az aspiránsok. Metepecben hagyományos mexikói ételek sorakoztak a közös asztal menüjében, amiben a taco – tortillába hajtott húsos töltelék – játszotta a főszerepet. Az új asztúriai rekorderek asztalára a legváltozatosabb fogások kerültek: burgonyás omlett, paprikás csirkemell, sült tintahal, sült krumpli Cabrales sajtöntettel (a Cabrales barlangban érlelt híres asztúriai kecskesajt), empanadas (hússal töltött tésztabatyu) és persze az említett sütemény.
Ugyancsak nagy mennyiségben főtt a város közösségi tűzhelyein a fabada, amely az asztúriai konyha hagyományos babétele: fehérbab morcillával (véres hurka készítmény), chorizzóval (kolbász) és sertéssülttel.
Mindehhez pedig jól csúszott a helyiek egyik nagy kedvence, a sidra, ami nem más, mint almabor.