Élet+Stílus hvg.hu 2017. március. 10. 16:07

Évtizedek után újra ugrott Eddie, a sas – videó

Egy calgaryi bemutatón siklott le újra a sáncról a brit síugró.

Csaknem három évtizeddel azután, hogy – bár végül a 70 és a 90 méteres számban, azaz a normál és a nagy sáncon is tökutolsó lett – elkápráztatta ugrásával a calgaryi olimpia közönségét, visszatért az ottani sáncra Eddie Edwards, vagy ahogy mindenki ismeri, Eddie, a sas.

Az 53 éves egykori síugró – akinek történetét néhány éve filmen is feldolgozták Taron Egerton és Hugh Jackman főszereplésével – ezúttal hat ugrást teljesített, amelyek után így nyilatkozott: Megkönnyebbülés, hatalmas megkönnyebbülés. Nem nagyon ugrottam az elmúlt húsz évben.

Akárcsak 1988-ban az olimpián, Edwards most is vastag szemüvegében, a nézők üdvrivalgása közepette ugrott. Kipróbálta a 18, a 38 és a 70 méteres kalkulációs pontú sáncot is, a 90 méterest azonban már nem vállalta. "Azt gondoltam, itt megállok, amíg még egy darabban vagyok, és jól érzem magam" – indokolta a döntését.

A leghosszabb ugrása 24 méteres volt, jóval rövidebb, mint az olimpián, ahol a normál sáncon 55, a nagyon pedig 71 méterig jutott.

Edwards azt is elárulta, hogy akárcsak 29 éve a játékokon, most is volt benne drukk, de a közönség elfeledtette vele. "Olyan ez kicsit, mint a biciklizés. Néhány dolog megmarad belőle, néhányat pedig elfelejtesz. De aztán, amikor siklasz lefelé a sáncon, minden visszajön. Mintha túlélő módba kapcsolnál, a tested tudja, hogy mit kell tennie" – magyarázta.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 21. 07:00

„Közvetlen bizonyítékok kerültek elő” – forradalmi új adatokkal szolgál hunokról és avarokról az archeogenetika

Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?