Élet+Stílus hvg.hu 2017. február. 17. 10:17

Kim Dzsong Nam Budapesten: előkerült egy újabb testvér és Eric Clapton is

Tényleg járt Budapesten az észak-koreai Kim Dzsung Un hétfőn meggyilkolt féltestvére, de korábban, mint eddig tudni lehetett - fejtette meg a Bors. Arról, hogy itt volt és állítólag meg is támadták, az akkori magyar külügyminiszter nem tud.

Magyarországon is megtámadták még 2008 táján az észak-koreai Kim Dzsong Un kitagadott féltestvérét, Kim Dzsong Namot, akit a gyanú szerint két nő gyilkolt meg hétfőn Malajziában - robbantotta a hírt korábban a japán Asahi portál.

A Bors megpróbált utána járni, mi igaz a történetből, most pedig azt írták, tényleg járt a magyar fővárosban Kim Dzsong Nam, de még korábban, 2006 júliusában. Csak néhány órát tölthetett Budapesten, Ferihegyen szállhatott át egy müncheni járatra, de annak nincs nyoma, honnan érkezett.

A féltestvéréhez, Dzsong Csolhoz igyekezhetett, akit július 22-én Münchenben lefotóztak egy Eric Clapton koncerten - tette hozzá dél-koreai és szingapúri beszámolók alapján a Bors. Ekkor találkozhattak a német városban.

A korabeli újságok először nem is tudták, melyikük van a fotón, mert az utolsó, addig ismert felvétel 1981-ben készült Csolról. A helyzetet bonyolította, hogy Nam diplomata útlevelében is Csol neve szerepelt, csak a születési dátumuk és fotójuk különbözött.

Észak-Koreában 2006-ban még Kim Dzsong Il volt hatalmon, aki rendkívül haragudott Kim Dzsing Namra, amiért 2003-ban engedély nélkül elhagyta az országot.

Dzsong Nam nem akarta követni a diktátori székben. Apja bosszúja elől hamis útlevéllel menekült el Makaóra, majd Szingapúrba, de a beszámoló szerint a hollétéről 2012-ig semmit sem lehetett tudni.

Göncz Kinga, aki 2006–2009 között külügyminiszter volt, a lapnak azt mondta, semmit sem tudott arról, hogy Nam hazánkban járt volna, ahogy támadásról sincs információja.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?