Lassacskán fellélegezhetnek a koncertszervezők, a hoteltulajdonosok és a rendőrök, aggódhatnak viszont a klasszikus, humanoid rockzenészek: támadnak a zenélő robotok. Mutatunk is kilenc példát a kettes számrendszer alapú rock'n'rollra.
Ugyan még jócskán messze vagyunk a Terminátor című filmben felvázolt világhoz, azonban nem ártana már most elkezdeni foglalkozni a jelenséggel, nehogy aztán végül a szénalapú, szerves gitárosok kiszoruljanak a színpadokról. Tekintve, hogy a rockzenészeknek milyen elvetemült kívánságai tudnak lenni néha, egy olyan zenekar, amelyik csak egy konnektort és némi WD40-et igényel, könnyen lehet, hogy hamar népszerűbbé válna a szervezők körében, mint mondjuk a Mötley Crüe, vagy a Guns'n'Roses.
1. The Trons
A mind zenéjében mind pedig a nevében brit mintára létrehozott garázszenekar, a The Trons robotjai könnyen lehet, hogy hamarosan eltüntetik a Föld színéről a The Subways-t vagy az Arctic Monkeys-t.
2. The Bit-52's
Az eredeti verziót tekintve is agyzsibbasztó Rock Lobster (azaz rock homár) című B-52's számot, az elődök előtt tisztelegve, egy újabb szintre emeli a kidobott fémalkatrészekből összeállt zenekar.
3. Compressorhead
A Motörhead nem egy mai zenekar, és Lemmy egészségi állapotából kiindulva félő, hogy nehezen fognak még újabb negyven évig zenélni. Azonban eddig úgy tűnik, hogy a Compressorhead tagjai elég súlyosak ahhoz, hogy a szerves elődeik helyére lépjenek. Ez egy kvázi-interjúban is megerősítést nyert már: „A Metallica tagjai összesen 400 kilót nyomnak. A Compressorhead? 1300 kg!” – nyilatkozták a robotok.
4. Z-Machines
Az angol Drum'n'Bass nagyágyú Squarepusher úgy látszik elsőként ismerte fel a zenészekre leselkedő veszélyt, mivel ő maga kereste fel a japán gyártmányú Z-Machines csapatát, hogy közösen zenéljenek.
5.The Hubos
A dél-koreai HUBO robotok fejlesztésének a híres-hírhedt DARPA robotversenye adta a legnagyobb löketet. A HUBO egyik legnagyobb érdeme, hogy emberszabású robotként a világon először volt képes a futásra. Mostanra úgy látszik zenélni is megtanult a típus.
6.Stephen Hawking a mikrofonnál
A Maroon5 száma, az I've got moves like Jagger még így is nagy sláger lett, azonban az alábbi videóból kiderül, hogy mindenen lehet tovább javítani. Pláne ha az énekhang úgy szól benne, mintha napjaink legnagyobb fizikusa lenne a mikrofon mögött.
7.Muzikális drónok
A 2001 Ürodüsszeia epikus főcímzenéjét talán csak egy csapat drónnal lehetett még félelmetesebbé tenni. Remélhetőleg a jövőben a drónokat már csak slágerek indítására fogják csak használni, elvégre egy jó szám is tud akkorát robbanni, mint egy Sidewinder rakéta.
8. A TeamDARE rockerei
Könnyen lehet, hogy a holland mérnökök csapatának köszönhetjük majd, ha valamikor kijön egy következő Red Hot Chilli Peppers-album, feltéve hogy a korosodó zenészek a továbbiakban is lépést akarnak majd tartani a zeneiparral.
9. A Toyota robothegedűse
A japán cég nem csak a gépjárművek tekintetében tudott forradalmit alkotni, a Toyota robotjai ugyanis már hegedülni is megtanultak. A felvétel alapján már eltűnőben van a Földről a kakofónia.