Templomokkal bővítette a kormány a történelmi emlékhelyek körét
Mostantól a pécsi székesegyház a püspöki palotával és a középkori egyetemmel; a tihanyi bencés apátság; a sólyi református templom; a szécsényi ferences kolostor; valamint a budapesti Wesselényi utcai Hősök Temploma és az ehhez tartozó sírkert is történelmi emlékhelynek minősül.
A kormány döntése alapján öt új helyszínnel bővül a történelmi emlékhelyek köre - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kulturális Államtitkársága szerdán.
Mint írják, mostantól a pécsi székesegyház a püspöki palotával és a középkori egyetemmel; a tihanyi bencés apátság; a sólyi református templom; a szécsényi ferences kolostor; valamint a budapesti Wesselényi utcai Hősök Temploma és az ehhez tartozó sírkert is történelmi emlékhelynek minősül. Így összesen 42 történelmi emlékhely van Magyarországon.
"Történelmi emlékhely a kulturális örökség védelméről szóló törvény értelmében olyan kiemelkedő jelentőségű épített vagy természeti helyszín lehet, amely nemzetünk vagy valamely hazánkban élő nemzetiség történelmében meghatározó jelentőséggel bír, így erősíti nemzeti identitásunkat, összetartozásunkat" - olvasható az összegzésben.
A történelmi emlékhelyek listájára már korábban felkerült például az esztergomi és a visegrádi vár, a szegedi Dóm tér, a nagycenki Széchenyi-kastély, Budapesten a Batthyány-örökmécses, az Andrássy út 60. és a Corvin köz is.