Problémás lehet a gyed extra
Mi az, amivel egy nőnek tisztában kell lenni a Gyed extrával kapcsolatosan? Repka Ágnes szakértő beszélt erről az RTL Klub 8:08 című műsorában.
Mi az, amivel egy nőnek tisztában kell lenni a Gyed extrával kapcsolatosan? Repka Ágnes szakértő beszélt erről az RTL Klub 8:08 című műsorában.
Hosszabb próbaidő a dolgozó kipróbálásához, felmondás gyes és keresőképtelenség alatt, esetleg e-mailben vagy sms-ben – több ponton is változott 2012 júliusában a munka törvénykönyve. Szakértőink segítségével főleg a dolgozótól való megváláshoz kapcsolódó szabályokat tekintettük át.
Évente mintegy másfél hónapnyi extra munkaidőt rendelhet el a munkáltató a rendes munkaórákon felül. Ez komoly mozgásteret biztosít a váratlan, előre nem látható feladatok megoldására. De vajon szabályos-e, ha a munkáltató eleve tervez ezzel az évente 250-300 órával, és rendes munkaidőként rendelkezik vele? - veti fel a kérdést blogjában Kártyás Gábor.
Az RTL Klub reggeli műsorában Repka Ágnes HR szakértő nyilatkozott.
Lassan tudatosulnak az új Mt. változásai az emberekben: a munkáltatók és a munkavállalók még mindig nem használják ki teljesen az általa megteremtett lehetőségeket – derül ki egy, a Munkajog.hu portálon megjelent munkajogi szakemberekkel készített interjúból. Az általános klauzulákkal olyan nagy változások következtek be a munkajog szabályozásában, amelyek szélesítik a munkavállalók lehetőségeit, mégis nehézségeket okoz ezek felismerése és alkalmazása.
A szabadság a munkában töltött idő alapján illet meg minket. De mi számít munkában töltött időnek? Erre kereste a választ az RSM DTM blogja.
Időbérben megállapított munkabér esetén a munkavállaló a ledolgozott időegység alapján kapja díjazását. Más szabályok vonatkoznak azonban egy havibéres és egy órabéres munkavállalóra - írja blogjában Kártyás Gábor.
Beleszólhat-e a munkáltató abba, hogy a dolgozó mit ír ki, mit posztol a közösségi oldalára a munkaidején kívül? Hol húzható meg az üzleti és a magánszféra közötti határ? Milyen magatartás sértheti a cég érdekeit és milyen a dolgozóét?
Az általában határozatlan időre létesülő munkaviszony akár évekig is fennállhat, így gyakran előfordulhat, hogy a korábban megkötött szerződést módosítani kell. Fontos, hogy a felek álljanak készen e változásokra - írja dr. Kártyás Gábor a blogjában.
Az álláskeresők helyzete különösen érzékeny, gazdaságilag tipikusan kiszolgáltatottak.
2014. január 1-jétől visszatér a régi szabály, miszerint csak akkor beszélhetünk majd kötetlen munkarendről, ha a munkáltató a teljes munkaidő beosztásának jogát átengedi a munkavállaló részére – írja az RSM DTM blogbejegyzése.
Kilóg már a lóláb, ha már biztos a munkaviszony megszüntetése: a munkáltató az ott maradó kollégákra, a munkavállaló pedig az új munkahelyre koncentrál, fejben legalábbis félig már ott van, de új munkahely hiányában is kevesen nyújtják teljesítményük legmagasabb fokát a felmondási idő alatt.