A Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke szerint, ha egyszerre nyolc-tíz súlyos állapotú beteg érkezik, a katasztrófamedicina szabályai alapján kell dönteni arról, kinek tudják megadni az adott sürgősségi ellátást.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Egészségügyért Felelős Államtitkársága határozottan cáfolja azt a tényt, hogy veszélyben lenne az Ózdon és környékén élők egészségügyi ellátása - közölte a tárca. A közlemény szerint a kórházban folyamatos a betegellátás.
Több vidéki kórházzal együtt az ózdi egészségügyi intézmény is kimaradt a tavaly beharagozott, az orvosok, ápolók elvándorlását fékezni próbáló béremelésből. Bár a legtöbb kórház már állami tulajdonba került, az ózdi Almási Balogh Pál nevű intézmény ügye továbbra is rendezetlen, mert a minisztériummal folytatott tárgyalások elhúzodnak. A dolgozóknál betelt a pohár, csütörtökön utcára vonultak. Az egészségügyi államtitkár videoüzenetben reagált, és "még egy kis türelmet" kért tőlük. A kormány most államosítana, pedig a Fidesz sem ellenezte 2009-ben a most gondot okozó kiszervezést.
Utcára vonultak az ózdi kórház dolgozói, miután több mint egy évvel a beígért emelés után sem kapták meg a fizetéskiegészítésüket. A kormány korábban azt ígérte, legkésőbb április 1-jéig rendezik a kérdést, ám mivel ez nem történt meg, a dolgozók a városháza elé vonultak.
A legtöbb egészségügyi intézménybe már megérkezett a dolgozóknak járó béremelés fedezete, vannak azonban olyan kórházak, mint az ózdi is, amelyeknek minden alkalmazottja kimaradt a többletjuttatásból - írja a keddi Magyar Nemzet.