Szélerőműveket is ígért Brüsszelnek a kormány
2010 óta lényegében nem lehetett új szélerőműveket telepíteni Magyarországon.
2010 óta lényegében nem lehetett új szélerőműveket telepíteni Magyarországon.
A kórház felújítására közbeszerzést csupán két évvel a kormány ígérete után írták ki.
Új közösségi hely jöhet létre a felújítás után.
A kormány nem tartotta be az ígéreteit, becsapta a szociális ágazatban dolgozókat, ezért a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatban Dolgozók Szakszervezete és a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete október 10-én folytatja a márciusban felfüggesztett országos sztrájkot.
A kormány meghosszabbította a határidőt idén év végéig, de a rászorulóknak januárban, vagy még később már kevesebbet ér a tűzifa.
Ön a kilencben, vagy az egyben lesz?
Különben biztosan nem valósul meg a beígért 40 százalékos emelés.
Az a család, mely nem hoz össze évente 85 ezer dollárt, nem kell, hogy adósságokba verje magát, ha egyetemre akarja küldeni gyermekét.
Két éve dobta be Orbán, hogy 9 vagy az alatti százaléknyi szja-t akar. Már kormányzati berkekben is arról beszélnek, 2020 előtt ez aligha lesz meg, legalábbis a Figyelő információiból ez rajzolódik ki.
Nick Woodman, a GoPro alapítója 2001-ben azt ígérte szobatársának, hogy ha pénzt csinál a frissen alapított cég részvényeinek eladásából, a bevétel 10 százalékát neki adja. A cégvezér nemrég váltotta be a több mint tízéves ígéretét, amivel a szerencsés szobatárs 229 millió dollárt tehetett zsebre. Nem kell félteni a GoPro vezérigazgatóját, tavaly ő volt az Egyesül Államok legjobban fizetett cégvezetője, amivel 285 milliót keresett, és vagyona meghaladja a 2 milliárd dollárt.
Ha a szavukon fognánk az egy évvel ezelőtt hatalomban maradt Orbán-kormányt, akkor 10 százalék alatti személyi jövedelemadónk lenne, az ipari rezsicsökkentés már elindult volna, és kitartóan magas növekedési pályára állt volna rá a vas és acél országa. Ezekből azonban még semmi sincs, legfeljebb előkészületek. A pálinka-szabadságharcban is védekezésre kényszerül a kormány, igaz, a bankrendszer már többségében állami tulajdonban van. Egy-két választási ígéret pedig kozmetikázással teljesült csak.
Alig három hét maradt a szerbiai előre hozott parlamenti választásokig, az ország pedig egyre hangosabb a különböző kampányígéretektől, az öndicsérettől és a vetélytársak becsmérlésétől.