Terézváros adókedvezménnyel segíti a hosszú távú lakáskiadást
Az önkormányzat elengedi az építményadó felét jövő évtől azoknak, akik hosszú távra adják ki lakásukat albérlőknek. A garázsok után fizetendő építményadó mértékén is csökkentenek.
Az önkormányzat elengedi az építményadó felét jövő évtől azoknak, akik hosszú távra adják ki lakásukat albérlőknek. A garázsok után fizetendő építményadó mértékén is csökkentenek.
Az új városvezetés növelné a vállalkozások által fizetett építményadót, a Fidesz-frakció egyből elkezdett jó tanácsokat osztogatni.
A végeredmény azonban ugyanaz: a vendéglátóhelyek többet fizethetnek, mint a NER-kézben lévő kaszinók.
Különös módon finomhangolta az építményadóról szóló rendeletet a fideszes vezetésű belvárosi önkormányzat.
Most látszik a gyakorlati következménye egy 2010-es parlamenti döntésnek.
Háromszoros építményadót vasalt volna be a 250 főnél több munkavállalót foglalkoztató cégektől a makói önkormányzat, történetesen zömében külföldi tulajdonú vállalkozásoktól. A cégek pereltek, és nyertek.
Az úgynevezett parkoló-mérleg díjhoz hasonlót korábban a VII. kerületben is életbe léptettek.
Nem az VIII. kerület az egyetlen a fővárosban, ahol megadóztatják az Airbnb-t. Összeszedtük, melyek azok az önkormányzatok, amelyek sarcolnak.
Január elsejétől – az építményadó maximumát – 1898 forintot kell négyzetméterenként fizetnie évente annak, aki így adja ki lakását.
Négyzetméterenként 1820 forintot kell fizetni az Airbnb-n, vagy más szállásmegosztó portálokon keresztül kiadott lakások után évente, ha elfogadják az előterjesztést.
Hiába nem jó a város anyagi helyzete, a Fidesz úgy áll hozzá, Márki-Zay közgazdász, majd megoldja az építményadó eltörlését.
Spanyolországban az önkormányzati bevétel egyik fő forrása az ingatlanadó. A települések adójövedelmének negyven származéka származik a telekkönyvi bejegyzés alapján kivetett adókból. Sok spanyol azonban „elfelejti” bejelenteni, ha befedi a teraszát, a kert felé bővíti egy-két szobával az épületet, netán medencét építtet a tágas kertben.