A járvány a feje tetejére állította a globális élelmiszer-termelési rendszert
A szegény országokban súlyos éhínség fenyeget, míg például az USA-ban sertések és a baromfik feleslegessé vált tömegeit ölik le.
A szegény országokban súlyos éhínség fenyeget, míg például az USA-ban sertések és a baromfik feleslegessé vált tömegeit ölik le.
A világot felkészületlenül érte a járvány, így az orvosok mellett máris szót kaptak a válságkezelésben a katonák. Idehaza is kivezényelték őket az utcákra és a stratégiai vállalatokhoz. Közben vannak, akik félelemből már maguk is fegyverkeznek.
Miközben a fél világ az isztambuli megmozdulásokra figyel, az elszabadult árak és a hatalmas állami kiadások miatti elégedetlenség az utcára vitte az apolitikusnak tartott brazilokat is. Az országban lassul a gazdaság, nő a munkanélküliség, a háztartások egyre inkább eladósodnak. Az egykori marxistából lett elnök asszony szerint jogosak a tüntetések, melyek erősítik a demokráciába vetett hitet. Ennek ellenére nem úgy tűnik, hogy az állam kezelni tudja a helyzetet.
Csütörtökön az edelényi kistérséghez tartozó Rakacán „éhséglázadás közeli állapot” alakult ki, mert egy inkasszó miatt az önkormányzat nem fizette ki időben a segélyeket - közölte az atv.hu
Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerint az orbáni politika akár társadalmi robbanáshoz, éhséglázadáshoz is vezethet.
A párt szerint a kormány által létrehozott Nemzeti Közfoglalkoztatási Program pusztán arra jó, hogy a foglalkoztatottak statisztikai létszámát növelje, ugyanakkor lényegében több ezer család mindennapi megélhetését lehetetleníti el.