Beoltják a gízai piramisoknál szolgáló tevéket
Állatorvosok is rendszeresen vizsgálják majd az állatokat.
Állatorvosok is rendszeresen vizsgálják majd az állatokat.
Elérhető Magyarországon a gyors és jó egészségügyi ellátás: az állatoknak. Egyetlen hátulütője a számla, amit az állattartóknak a végén ki kell fizetniük. Mivel számoljon az ember, ha a legjobb barát lebetegszik? Mennyibe kerül az alapvizsgálat, a CT vagy egy szívultrahang?
A bizonyítványokat pénzfizetés ellenében, ellenőrzés nélkül, a társaik által előadott adatokkal állították ki, okiratonként 10-20 ezer forintért.
Az állatok nem tudják elmondani, ha fáj valamijük, legfeljebb panaszos hangokat hallatnak. De azt akkor is megteszik, ha éhesek vagy egyéb kényelmetlenséggel szembesülnek. Egy mesterséges intelligencián alapuló alkalmazás előtt viszont nincs titok: jelzi, ha fájdalmat érez a cica.
Egyelőre az amerikai Cornell Egyetem kutatói sem értik, milyen folyamat húzódhat meg az eset mögött, melyben egy három hónapos francia bulldog alsó állkapcsának jelentős része látszólag spontán regenerálódott.
Vádat emelt az ügyészség két állatorvos és társai ellen korrupció miatt. A gyanú szerint az egyik doktor kutyakereskedőknek állított ki több ezer valótlan tartalmú útlevelet, hogy állatokat vihessenek külföldre.
Kik törődnek jobban a kedvenceikkel? A kutya- vagy macskatulajdonosok? Erre kereste a választ egy új, három európai országban végzett felmérés, és úgy tűnik, előbbi csoport győzedelmeskedett – de azért nem ilyen egyszerű a képlet.
Régi megfigyelés, hogy a kutyák, az emberekhez hasonlóan, eltérően reagálnak a fájdalmakra. Az Észak-Karolinai Állami Egyetem kutatói tíz kutyafajtát bevonó vizsgálata is megerősítette ezt tényt, kiegészítve azzal, hogy mely kutyafajták mennyire érintettek. Eredményeik viszont nem mindig egyeztek azzal, amit az állatorvosok gondolnak a különböző fajtákról.
Az állat mindenesetre elégedettnek tűnik az eredménnyel.
A gazdik – nem ok nélkül – félhetnek az utcai mérgektől, de ennél is gyakoribbak a banális otthoni mérgezések. Bagi Fruzsina állatorvost kérdeztük arról, hogy mit tehetnek a kutyatartók baj esetén.
A Nyíregyházi Állatparkban nem mindennapi műtétet kellett végrehajtani: egy verekedős muréna került az állatorvosi asztalra.
Budapesten beszélgettünk olyan ukrajnai menekültekkel, akikben fel sem merült, hogy hátrahagyják az állataikat. Marina több mint 30 állattal, Julia családja egy 35 kilogrammos labradorral érkezett Budapestre. De mi a helyzet a Kijevben maradt állatokkal és a menhelyekkel?