Végre feleslegessé válhat rengeteg állatkísérlet
Egy átlátszó chip jelenthet mentőövet egyszerre a kísérleti állatoknak és az orvosi kísérletek eredményeire váró embereknek.
Egy átlátszó chip jelenthet mentőövet egyszerre a kísérleti állatoknak és az orvosi kísérletek eredményeire váró embereknek.
A bőr alatt elhelyezkedő daganatok méretének pontos követése ma még bonyolult feladat. Tajvani kutatók egereken már vizsgáztatott újdonsága komoly áttörést ígér ezen a területen.
Gyorsabbá, olcsóbbá és állatkísérlet-mentessé teheti a gyógyszerkutatást egy új műanyag eszköz, ami több emberi szervet is képes utánozni.
Amerikai idegkutatók a klasszikus önfelismerés próbájának tettek ki egereket, akik sikerrel helyt is álltak a tükörteszten. Viszont vannak még kérdőjelek azzal kapcsolatban, hogy mennyire tekinthető ez az öntudat tényleges meglétének.
Amerikai kutatók állatkísérletek helyett másik módszert javasolnak a védőoltások tesztelésére. Ez nemcsak gyorsítaná, de etikusabbá is tenné a folyamatot.
Chipre épített mesterséges tüdőt fejlesztettek svájci és német kutatók. A modell segíthet a gyógyszerteszteléshez használt állatkísérletek számának csökkenésében és a tüdőbetegségek kutatásában – közölte hétfőn a Berni Egyetem.
Az EU-s tiltás gúzsba köti az iparágat, mert nehéz olyan alternatív kísérleti módszereket kitalálni, amelyek pótolhatják az állatkísérleteket. Ha mégis lennének ilyenek, akkor viszont a cégeknek a határ a csillagos ég, mert immár a legnagyobb piacot jelentő Kínában is eladhatók állatkísérletek nélkül készülő kozmetikai cikkek.
Nem segítenek a fogyásban, nem biztos, hogy ártalmatlanok, de arra sincs bizonyíték, hogy veszélyesek lennének. Befolyásolhatják az anyagcserénket, de rákot valószínűleg nem okoznak. A boltokban is kapható mesterséges édesítőszerekről már sok mindent tudunk, de még mindig nagyon keveset. Két magyar kutatóval beszélgettünk, hogy választ kapjunk egy életbevágó kérdésre: egy kanál cukrot vagy inkább a „kis fehér pötyit” tegyük a kávénkba?
A Földművelésügyi Minisztérium (FM) kezdeményezte az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvény módosítására beadott javaslat visszavonását átdolgozásra.
A csimpánzokon végzett orvosi kutatások többségét be akarja fejezni az Egyesült Államok, mivel az ember legközelebbi rokonai "különleges tiszteletet érdemelnek".
Hétfőtől az Európai Unióban tilos olyan kozmetikumokat a kereskedelmi forgalomba hozni, melyeket állatokon teszteltek. A magyarországi üzletekben teljes a káosz: nincsenek egyértelmű jelölések, és nemcsak a vevők, de még az eladók sincsenek igazán képben.
Hétfőtől nem szabad többé forgalomba hozni állatokon tesztelt kozmetikumokat az Európai Unióban - tájékoztatott az Európai Bizottság magyarországi képviselete.