Kétmilliárd forintnyi kárt okozott egy áfacsaló szervezet húsáruk behozatalával
Külföldről behozott húsáruk áfájával trükköztek.
Külföldről behozott húsáruk áfájával trükköztek.
Ahogy az áfacsalás nagykönyvében meg van írva: külföldről hoznak be árut, az áfát elcsalják, olcsóbban tudják adni itthon, az ügyeskedők nagyon sok pénzt szedtek ki a rendszerből. Közel 50 gyanúsított két ügyben.
Lassan már hagyomány, hogy ősszel az amerikaiak felmossák a padlót a magyar kormánnyal. Az Egyesült Államok nagykövete szerdán keményen beolvasott Orbánéknak, és ekkor kiderült, hogy semmi nem változott a kitiltási botrány óta. A kormány erre éppen úgy morog vissza, mint tavaly ősszel, pedig már megtanulhatta volna, hogy Amerika ellen ez kevés. Hátha segít, ha felidézzük híres videók és képek segítségével, miként rázták a pofonfát a kitiltási botrányban.
Vida Ildikó visszalépett egy pertől, egy másik NAV-vezető el sem ment egy tárgyalásra, egy harmadik vesztett. A hatalom igyekezett és igyekszik megleckéztetni a két éve indult áfabotrány kirobbantóját, és azokat, akik Horváth András mellé álltak. De eddig gólparádéval vezetnek Horváth Andrásék a bíróságon. Van egy, az USA-ban kitüntetett korrupciókutató, akit most negyedszer pereltek be a hatóságok kijelentései miatt. Közben úgy tűnik, mintha csigalassúsággal haladna a nyomozás az igazi ügyben, ami miatt feljelentést is tett az áfabotrány kipattintója.
Hivatali vesztegetés miatt csütörtökön őrizetbe vettek egy NAV-os dolgozót, és az adóhatóság rögvest közleményt adott ki a zéró toleranciáról. Mint kiderült, csak egy zalai gondokról van szó, aki el se tudta volna intézni, amit ígért.
A klasszikus áfacsalás minden eleme megvolt: cukrot, tejet, étolajat pörgettek, cégeket vettek és elaltattak, nem vagy fiktív adóbevallást adtak be, százmilliókat tettek zsebre most lebukott adócsalók.
Röpködnek a nevek, hogy kit helyez a kormány az adóhivatal elnöki székébe. A kulcskérdés viszont az, hogy konkrétan mi lesz a NAV beígért gyökeres átalakítása, és kik kerülnek a hatóságnál kulcspozícióiba a simicskátlanító átalakítások során. Az is lehet, hogy a NAV-ot bedarálják a kormányhivatalok, magyarán Lázár János alá.
A Kiskőrösön és környékén működő, a NAV gyanúja szerint cukorral adócsaló bűnszervezet tagjai – köztük a most elpusztult Overdose gazdája, Mikóczy Zoltán – továbbra is a hűvösön ülnek, de az űrt rögtön betöltötték mások. Közben olyan vállalkozásokra is sár fröccsen, amelyeknek – az elmesélésük szerint – az a pechjük, hogy kapcsolatba kerültek a gyanúsított céggel.
Kiskőrösön a fél város ismeri és tisztában is van azzal, hogy a nemrég kirobbant újabb áfacsalási ügyben ki lehet az egyik főszervező, háza a helyi rendőrkapitányságtól egy saroknyira van. Több közös cége is van vagy volt a családtagoknak Mikóczy Zoltánnal, Overdose most előzetes letartóztatásban ülő gazdájával. Az áfacsalási ügyben érintett egyik gyanúsítottat az a Futó Barnabás védi, akinek pár hónapja még Vida Ildikó NAV-elnök magánszemélyként ügyfele volt.
Jogi lépéseket tervez tenni az OTP, Mol, Közgép, CIG, Euroinvest ötösfogat, az előzetes letartóztatásban levő Mikóczy Zoltántól fogadókészséget nem tapasztaltak, a cégek azt látták, az Overdose ügyben vállalt legfontosabb célkitűzések ellehetetlenülnek. A CIG ki is szállna a közös vállalatból.
Bűnszervezetben elkövetett áfacsalással gyanúsítják Mikóczy Zoltánt – tudta meg a hvg.hu. Társaival régóta csalhattak áfát cukorral. Prominens magyar nagyvállalatok szálltak be az Overdose ügyeivel foglalkozó cégébe, ott van az OTP Bank, a Mol, a Közgép, a CIG Pannónia és a Demján Sándor nevével fémjelzett Euroinvest. A román hatóságokkal már egyszer meggyűlt a baja Mikóczynak.
Kiállnak kollégái Jávor István nemzetközileg elismert korrupciókutató mellett, akit feljelentett a NAV és 3 millió forintot követel tőle becsületsértésért. Az oktatók tiltakoznak a pártállami módszereket idéző hatósági fellépés ellen.