Ez történik az agyában, amikor valami zsírosat iszik-eszik
Egyértelmű kapcsolatot tártak fel a Cambridge-i Egyetem kutatói a zsíros ételek állaga és az agy jutalmazási rendszere között.
Egyértelmű kapcsolatot tártak fel a Cambridge-i Egyetem kutatói a zsíros ételek állaga és az agy jutalmazási rendszere között.
A nyugati világban élő emberek túlnyomó többsége preferálja a zsírosabb ételeket, és itt nem feltétlenül a tokaszalonnára kell gondolni, hiszen sokszor a turmixban és a fagylaltban is van zsír. Amerikai kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy az agy melyik része felelős ezért a vonzódásért.
Tudósok állatkísérlettel mutattak rá, hogy a magas zsír- és kalóriatartalmú ételek az agy és a belek közötti kapcsolatot is összezavarhatják, ez pedig a kalóriabevitel szabályozására lehet rossz hatással.
Újabb bizonyítékot találtak ausztrál kutatók a magas zsír- és cukortartalmú ételek egészségromboló hatására, ezúttal a szellemi hanyatláshoz való hozzájárulására.
Az anya zsírban gazdag étrendje károsíthatja a magzat agyát és életen át tartó zavarokat okozhat – állapította meg a Bécsi Orvosi Egyetem agykutató központjának kutatócsoportja sejtmodellekkel és egerekkel végzett kutatások alapján.
A napi zsírfogyasztás visszaszorítása és a zöldségek, gyümölcsök bevitelének növelése csökkentheti a nőknél a mellrák okozta halálozás kockázatát - állapították meg amerikai kutatók.
A túlsúly neurológiai okát keresték egy ausztrál kutatásban, főként az éhségérzetért felelős agysejtekre fókuszálva.
Egy amerikai kutatásból kiderült, hogy az édes, a sós, a savanyú, a keserű és a kevéssé ismert umami mellett egy hatodik alapvető íztípust is megkülönböztethetünk. Minél egészségtelenebb a táplálkozásunk, annál többször találkozunk vele.
A nyugati emberek genetikai ok miatt vágyódhatnak jobban a zsíros ételekre és az alkoholos italokra, mint a keletiek - idézte skóciai kutatók megállapítását a BBC hírportálja.