Államosítás után a védőnői szolgálat: 45-en kiléptek, de 25-en érkeztek
Országszerte alig több, mint a védőnők egy százaléka hagyta el a pályát.
Országszerte alig több, mint a védőnők egy százaléka hagyta el a pályát.
A hivatalos adatok szerint a védőnők egy százaléka távozott az államosítás óta, de a távozók több mint fele helyett már érkezett új munkaerő.
Van, ahol az orvosi rendelőkben adják be a kötelező védőoltásokat, pedig nem lenne szabad ugyanott ellátni az egészséges gondozottakat és a fertőző betegeket.
Takács Péter egészségügyi államtitkár szerint ugyanakkor jól halad a védőnői hálózat átalakítása.
A Belügyminisztérium szerint a védőnők az eltérő adottságokkal rendelkező önkormányzatoktól szakmai irányítás alá kerülnek, így ők is számíthatnak az egészségügyi szakdolgozók 18 százalékos béremelésére.
Igaz, az erről szóló megállapodásokat még nem kötötték meg.
A számlájukon decemberben jelenik meg majd a magasabb összegű fizetés. A most 20 százalékos emelés az ápolók bérrendezési programjának harmadik lépése.
Az iskolában a gyerekek sokszor semmit nem hallanak a védőnőktől vagy a pedagógusoktól a homoszexualitásról, pedig ez segítené a minél korábbi előbújást, a többieket pedig az elfogadásban.
Közel 500 védőnői állást nem tudnak betölteni, a helyettesítésekkel pedig még rosszabb a dolgozók helyzete.
Hosszú választ adott arra a kérdésre Rétvári Bence, hogy mekkora a védőnőhiány, csakhogy ebből annyi derült ki: a kormánynak fogalma sincsen arról, honnan hiányoznak a védőnők.
Minden védőnő megkapja az emelést függetlenül attól, hogy milyen konstrukcióban látja el a tevékenységét.
Majdnem félezer védőnő fordult levélben az alapvető jogok biztosához a bérük megállapítása miatt. Székely László ombudsman a levél alapján az emberi erőforrások miniszterétől kért tájékoztatást.