Attól félnek a cégek, hogy a NAV jövőre még jobban rájuk száll
Kiderült, mitől tartanak leginkább a hazai vállalatok.
Kiderült, mitől tartanak leginkább a hazai vállalatok.
Ugyan csütörtök este a HVG Állásbörze véget ért a Papp László Budapest Sportarénában, péntek estig a munkaadók még várják az álláskeresőket az élő online állásbörzén. 120 kiállító, 3000 állásajánlat, webelőadások és chatelés a munkaadókkal.
Tavaly ősz után újra megrendezi hibrid állásbörzéjét a HVG. Április 26–27-én a Papp László Budapest Sportarénában személyesen találhatják meg a munkaadók új kollégáikat, míg az ezzel párhuzamosan futó online állásbörze április 28-ig tart. Kiállítóként még nem késő standot foglalni és érdemes sietni, a legjobbak gyorsan elkelnek. Megmutatjuk, mit lehet kihozni a HVG Állásbörzéből.
A tisztán magyar tulajdonú vállalatok látják legborúsabban az előttünk álló hónapokat.
A kisvállalkozások környezetvédelmi erőfeszítéseit jobban kell támogatni, mivel számukra kevésbé látható ezen tevékenységek megtérülése, így általában csak esetenként foglalkoznak a környezet védelmével.
Az adatokat nem elég begyűjteni, értelmezni is kell.
Mostanában szinte a csapból is a vállalati, vállalkozói digitalizáció, illetve annak szükségessége folyik. De mit is nevezhetünk vállalati digitalizációnak? It-beruházások sorozata vagy céges kulturális irányváltás? Miért lenne szükség arra, hogy a kis- közép- és nagyvállalkozások pontosan meg tudják határozni a szükségleteiket és hogy miként induljanak el a digitalizáció útján? Miben segítheti a technológia fejlődése a kkv-kat, vállalkozókat, vállalatokat, miért érdemes a digitális megoldásokat választani, hogyan tudnak alkalmazkodni a megváltozott, vagy éppen bizonytalan helyzetekhez a digitalizáció segítségével?
Varga Mihály szerint a gazdaság sikeres újraindítása miatt önti a közpénzt a vállalatokba a kormány.
Euró- és dollármilliárdok röpködnek a válságkezelésben, akár a szabályokat is felrúgva. Közben az EU a kínai felvásárlások elkerülésére szabályt készít.
A gazdasági növekedés lassulása és az USA és Kína közti kereskedelmi viták miatt megroppant a német vállalatok Kínába vetett hite: az ázsiai országban tevékenykedő német cégek többsége kedvezőtlennek tartja a kínai gazdaság kilátásait.
A legfrissebb üzleti felmérés szerint a brit vállalati szektor vezetőinek több mint a háromnegyede kedvezőtlennek tartaná, ha a brit EU-tagság a kilépés (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás nélkül szűnne meg, és ennek elkerülésére sok cégvezető akár az újabb népszavazás kiírását is pártolná.
Akár a felhasználók biometrikus adatait is ellophatja.