Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#vállalatfelvásárlás

Vállalat + Vezető Molnár Barbara

Városi legenda, hogy holnap jön a vevő

Sokan terveznek úgy: létrehoznak egy céget, üzletileg stabillá teszik, majd jó áron eladják egy külföldi befektetőnek – ám a gyakorlat azt mutatja, erre építeni nem érdemes. A magyar vállalkozások többsége ugyanis mint eladandó vagy eladható áru egyszerűen nem piacképes külföldön, mert a stabil működésnél sokkal több kell: márka, know-how, technológia és tulajdonostól független menedzsment. Minden, amit tudni akart a cégértékesítésről és fúzióról, praktikus tanácsok, mit kell tenni, ha külföldinek akarja eladni egy magyar cégtulajdonos a szíve csücskét.

Vállalkozás hvg.hu

Senkinek sem kellenek a kelet-európai cégek

Régiós szinten is visszaesett a vállalati összeolvadások és felvásárlások száma 2012 első felében az előző év azonos időszakához képest. A tranzakciók száma csupán Csehországban, Romániában, Szerbiában és Törökországban mutat növekedést. A fúziók és felvásárlások piacán még mindig többségben vannak a belföldi tranzakciók és a stratégiai befektetők a régióban, miközben elmaradtak a korábban jellemző Magyarországról és Romániából külföldre irányuló befektetések.

Gazdaság MTI

Irdatlan összegért vásárol cégeket Kína

Hatalmas összegeket invesztáltak kínai vállalatok az elmúlt években Ausztráliában, az Egyesült Államokban, valamint Argentínában és Brazíliában, és nem utolsó sorban Afrikában vállalatok felvásárlására.

Nemzetközi gazdaság hvg.hu

A Parmalatra is ráteszik a kezüket a franciák

A francia tejipari óriás Lactalis kedden bejelentette, hogy nyélbe ütött egy üzletet, amelynek nyomán 29 százalékra növelte részesedését a Parmalatban. Történt mindez annak ellenére, hogy a kormány előírta, hogy az olasz tejüzemet hazai kézben kell tartani - írta az AFP francia hírügynökség. A világ legnagyobb sajt- és tejipari óriása tegnap 15,3 százaléknyi Parmalat törzsrészvény-csomagot vett meg három pénzügyi befektetői csoporttól.