Így készült el a Skywalker kora látványvilága – videó
A Csillagok háborúja kilencedik részén az Industrial Light & Magic nevű cég dolgozott, hogy a robbanásoktól kezdve Leia hercegnőig minden tökéletes és hihető legyen a képernyőn.
A Csillagok háborúja kilencedik részén az Industrial Light & Magic nevű cég dolgozott, hogy a robbanásoktól kezdve Leia hercegnőig minden tökéletes és hihető legyen a képernyőn.
Soha nem látott látványt ígér a Trónok harca utolsó évada, amit többek között a rendkívüli alapossággal kidolgozott vizuális effekteknek köszönhetünk.
A harmincas években még egy repülős jelenet is elég volt a legjobb vizuális effektekért járó Oscar-díjhoz.
Ez a 3 perces videó kötelezőnek tűnik a Star Wars-filmek rajongóinak, ugyanis a Zsivány Egyes látványvilágának kullisszatitkairól soha nem láthattunk ennyi részletet.
Lehullt a lepel a vizuális effektekről: láthatja, hogy egy városból miként lesz futurisztikus megapolisz, de azt is megnézheti, hogyan alakították át Scarlett Johansson testét a Páncélba zárt szellem című filmben.
A Logan – Farkas című filmen a főszereplők arcát alaposan átalakították ahhoz képest, ahogy a forgatáson kinéztek. Néhány felvételen most megnézheti, mit is tudnak a mai filmes vizuális trükkök.
A Star Wars-filmek vizuális effektjeit készítő cég 1 perces videón mutatta be, hogy a Zsivány Egyes látványvilága hogyan állt össze.
A magyar tévénézők is hozzászokhattak már a kék/zöld háttér előtti vizuális trükkökhöz a tévében, de ami vasárnap történt az egyik francia csatornán, olyannal azért ritkán találkozik az ember.
Az ébredő Erő megjelenése előtt a Csillagok háborúja-rajongók számára az egyik legnagyobb kérdés az volt, az új filmben mennyi lesz a speciális effekt? Most egy 10 perces videó mutatja meg, hogyan is készültek a kultikussá vált jelenetek.
A harmincas években még egy repülős jelenet is elég volt a legjobb vizuális effektekért járó Oscar-díjhoz, most pedig már világpusztításban licitálnak egymásra a szemkápráztató alkotások. Egy videóban gyűjtötték össze a kategória összes Oscar-díjasát.
Melich Gusztáv két olyan filmen is dolgozott, amely versenyben van a vizuális effektekért járó Oscar-díjért. A visszatérőben Leonardo DiCapriót tépette meg egy digitális medvével, az új Star Warsban pedig űrcsatákat valósított meg. A legmenőbb effektbirodalomnál, az ILM-nél dolgozó magyar férfi a Jurassic Park hatására próbált szerencsét Amerikában, húsz évvel később pedig valóra váltotta gyerekkori álmát, és a Star Wars 7-ben robbantgatott fel vadászgépeket. A Warcraft-filmet már befejezte, jelenleg az új King Kongon ügyködik – mi e-mailben értük utol a sikeres szakembert.
Call of Duty, Assassin’s Creed - a világ legfelkapottabb számítógépes játékai. Kevesen tudják, hogy ezek vizuális megjelenéséért egy budapesti cég felel. A Digic Pictures alkotásait az amerikai animációs filmeket megszégyenítő képi világ és hihetetlen élethűség jellemzi. Rabb Sándor Alex alapító-ügyvezető ráadásul Hollywoodban tanulhatta ki a szakmát: dolgozott a Titanic és a Terminátor 3 trükkjein is. A filmes háttérembereket bemutató cikksorozatunk második részében a digitális animáció világában merülünk el.