Azt ígérték, 35 millióért rács mögé juttatják volt felesége élettársát
A férfit végül már azzal nyomasztották, baja lehet belőle, ha nem fizet.
A férfit végül már azzal nyomasztották, baja lehet belőle, ha nem fizet.
Hatra nőtt a Pénzügyminisztériumot és a Miniszterelnökséget is érintő vesztegetési ügyben érintett gyanúsítottak száma: közülük ötöt letartóztatásba helyezett a bíróság.
Hét végrehajtói pályázat eredményében lehet benne a kezük, de állítólag egy oktatási cégtől is kaptak volna egy rakás pénzt, és úgy tűnik, azon is ügyködhettek, hogy zsíros pályázati pénzeket szerezzenek egy kamugyanús “vízüzemű motor” révén. Völner Pálnál jó 83 millió, de Schadl Györgynél több mint 800 millió forintnyi vesztegetési pénz landolhatott.
Jövő hétfőn felfüggeszthetik Völner Pál fideszes képviselő mentelmi jogát, mivel a gyanú szerint megvesztegette őt a Bírósági Végrehajtói Kar elnöke, és a korrupciós ügyben több végrehajtó érintett. De mitől számít akkora üzletnek a végrehajtói tevékenység, hogy sokmilliós kenőpénzeket fizetnek egy praxisért? A témáról Szender Zoltán ügyvéddel beszélgettünk.
A vagyonosabbak egy összegben fizettek az évi akár több százmilliós profitot termelő bírósági végrehajtói praxisokért, a kispénzűek részletfizetést kaptak – a hvg.hu értesülései szerint így működött a vesztegetés a bírósági végrehajtói karnál, amelynek elnökét és több tagját letartóztatták, a botrányba pedig belebukott Völner Pál államtitkár, aki – ha bűnösnek találják – 5-10 évet is kaphat.
A gyanú szerint a 45 éves főnővér – aki nem tett vallomást – a TB által finanszírozott ingyenes kezelésért kért pénzt egy idős beteg hozzátartozóitól.
A főorvos átment a vizsgán.
Kínos ügybe keveredett tavaly az Apple, de az ügyben eljáró bíróság most a javára döntött: nincs, ami alátámasztaná, hogy az amerikai cég egy munkatársa korrupt szándékkal akart iPadeket ajándékozni.
A vesztegetéssel gyanúsított Nagy János másik, az ügyben nem érintett cégének elég nagy a nyeresége.
Az Apple táblagépeiért cserébe jutott volna fegyvertartási engedélyekhez Thomas Moyer, a vállalat biztonsági főnöke. Egy most nyilvánossá vált akta szerint az ügyben a hatóság két embere is érintett.
Úgy tűnik, nem az eddig ismert ügyben hallgatták ki az ötödik leggazdagabb magyart.
Három év letöltendő börtönbüntetésre ítélték az egykori főrendőrt, Kiss Ernő nyugdíjas tábornokot a Fővárosi Törvényszéken befolyással üzérkedés miatt pénteken. Az ítélet nem jogerős. Kiss ellen Kocsis István, az MVM egykori vezérigazgatója tett feljelentést, amelyben azt állította, hogy a volt parancsnok másfélmilliárd forintnak megfelelő eurót követel azért, hogy elintézze mentesülését az eljárás alól. Akik ebben megemlítettek voltak, Pintér Sándor belügyminiszter és Polt Péter legfőbb ügyész, őket azonban az eljárás során nem kérdezték meg.