Videó készült a betegszállítás közben pénzt lopó mentősökről
70 ezer forint készpénzt tettek zsebre.
70 ezer forint készpénzt tettek zsebre.
A rendőrség érdeklődésünk után kiadott egy közleményt, ami szerint sikkasztás és más bűncselekmények miatt vettek őrizetbe "egy ismert győri férfit".
A nép nevében tulajdonosként járnak el az országgyűlés és a kormány tagjai, mikor tíz- és százmilliárdokat biztosítanak ilyen-olyan célokra. Ez nem lehet bűncselekmény, az viszont igen, ha megbízott tisztviselőként a pénzzel rosszul sáfárkodnak. Vélemény.
Az öt férfi fél éven át, magát házalónak kiadva követett el vagyon elleni bűncselekményeket.
Kevésbé érdeklik a betörőket a lakótelepi lakások, mert azokban csak kisebb értékű dolgokra számítanak. A magas, zárt kerítés nem riasztja, hanem segíti őket. A legtöbb betörés a tulajdonosok gondatlanságának köszönhető – ez derül ki az Országos Kriminológiai Intézet legújabb kutatásából.
„Fiatalkorúvá, illetve fiatal felnőtté cseperedett egy olyan elkövetői réteg, amely nem riad vissza az útonállásszerűen elkövetett rablások elkövetésétől, személyiségükből adódóan gyakran fel sem fogják, hogy tettüknek milyen súlyos következményei lehetnek" – írta jelentésében Miskolc rendőrkapitánya. A beszámoló szerint nőtt a lopások száma is, összességében is romlott a közbiztonsági helyzet a megyében. A kiszabott bírságok összege viszont nőtt, mert a rendőrökben "tudatosult a jogalkotói akarat".
Bizonyos esetekben nincsenek arányban a szabálysértések és a büntetőeljárások büntetési tételei. Így egy csoki ellopásáért elzárást kaphat valaki, míg egy hivatalos személlyel szemben elkövetett erőszakért figyelmeztetésben vagy megrovásban részesülhet. Hack Péter szerint az új Büntető törvénykönyv nem rendezte ezt a problémát. Szerinte azokat a kriminális cselekményeket, amelyek végrehajtandó szabadságvesztéssel sújthatóak, nem a szabálysértési törvényben, hanem a Btk-ban kellene szabályozni.
Az őrzés és védés területén több mint három és félezer cég működik, ádáz konkurenciaharcot folytatva egymással. Az 1998 óta működő Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SZVMSZK) több mint 120 ezer munkavállalót tömörít. Ezen a területen jóval többen dolgoznak, mint a vasútnál vagy az egészségügyben. Összehasonlításul: Magyarországon 33 ezer rendőr dolgozik a rendvédelemben, a honvédség létszáma alig 28ezer fő. A megmaradt laktanyákra is vagyonőrök vigyáznak. Német Ferenccel, az „őrző-védő” kamara elnökével beszélgettünk