Átnevezték az orosz költőkről elnevezett utcákat Kijevben
Több tucat emlékművet pedig lebontanak.
Több tucat emlékművet pedig lebontanak.
Nem csak az a gond, hogy az első női űrhajós még él, hanem az is, hogy az orosz Állami Duma képviselője a kormányzó Egységes Oroszország Párt tagjaként. Ezért vált nemkívánatossá a neve a kárpátaljai utcanévtáblákon.
A főváros még nem határozott, hogy milyen közterületet nevezzenek el az elhunyt köztársasági elnökről, a szomszédos Budaörs egyenesen a városházához vezető utcát nevezi el Göncz Árpádról.
Szögi Lajosról nevezik el Tiszavasváriban a Zalka Máté utcát. Bár az állam 46 millió forintos kártérítést ítélt meg az agyonvert tanár rokonainak, a család még egy fillért nem látott az összegből.
Az MSZP-s vezetésű Salgótarjában az Alpári Gyula út új neve Szögverő út lesz, az Asztalos János úté Asztalos út, a Partizánok útja Kőbánya utca. A Rózsa Ferenc utat Rózsa útra, a Zalka Máté utat Zalka útra nevezik át. A Gorkij körút, Corvin, Sallai, Tanács és Úttörők út elnevezést változatlanul hagyják.
26 közterület átnevezéséről dönt szerdán a Fővárosi Közgyűlés, köztük újabb teret neveznének el Mindszenty Józsefről, egyet Zwack Péterről, de Esti Kornél is utcát kapna.
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége felkéri Tarlós Istvánt, hogy vonja vissza azt a döntést, miszerint egy II. kerületi névtelen közterület Tormay Cécile nevét kapja.
Az Átlátszó kiderítette: a legtöbbet Óbuda költött az utcanévátnevezésekre, a legkevesebbet a XVII. kerület költötte utcatáblákra.
A világkommunizmus kimúlt: a Szovjetúniónak vége, Kína államkapitalizmust épít, Kádár már csak egy mobil mellszobor...
A gyulai polgármester javaslata értelmében hamarosan lekerülhetnek az első köztársaság elnökéről, Károlyi Mihályról elnevezett utcáról a névtáblák - írja a Magyar Narancs online.
A magyar kormány életvédő kampányáról közölt írást csütörtök délután megjelent számában a Le Monde című napilap. A lap megjegyzése szerint a kampány az abortuszt emberölésként mutatja be.