Az eddigi legkisebb aszteroida találta el a Földet
A Niagara-vízesésnél 2022-ben tűzgömbbé váló 2022 WJ1 átmérőjét az általa visszavet fény mennyisége alapján határozták meg, és igen érdekes eredményre jutottak az amerikai kutatók.
A Niagara-vízesésnél 2022-ben tűzgömbbé váló 2022 WJ1 átmérőjét az általa visszavet fény mennyisége alapján határozták meg, és igen érdekes eredményre jutottak az amerikai kutatók.
Több amerikai államban is megfigyeltek néhány napja egy fényes tűzgömböt az esti égbolton, amiről úgy vélik: nem meteor, hanem egy épp elégő Starlink-műhold lehetett.
Egy autó fedélzeti kamerája megörökítette a bolidát.
Mintegy 63 360 km/h sebességgel érkezett meg a Földhöz a 2024 RW1 kódjelű aszteroida, ami méreténél fogva nem tudott kárt tenni a bolygóban.
A Piszkéstetői Obszervatóriumban fedezte fel Sárneczky Krisztián csillagász azt az aszteroidát, amely mindössze néhány órával később már be is lépett a Föld légkörébe.
Becslések szerint a Föld légkörét elérő minden ezredik meteorból lesz tűzgömb. Egy ilyet sikerült most több kamerával is rögzíteni.
Vakító villanás borította be az eget Kijev felett szerdán késő este. Eredete egyelőre nem tisztázott. Van, aki légitámadásra, van aki földönkívüliekre, NASA-műholdra, vagy épp meteoritra gyanakszik.
Háromszor is robbant az a meteor, amit péntek este lehetett látni Magyarország felett.
Hétfő hajnalban Angliából, Walesből és Franciaországból is látni lehetett azt az aszteroidát, aminek érkezését sikerült előre megjósolni.
Hétfőn este a tiszta égboltnak köszönhetően izgalmas látványban volt részük a briteknek.
A Naprendszer külső részét képző Oort-felhőben sokkal több lehet a 10 grammnál nagyobb jeges-sziklás objektum, mint ahogyan eddig gondoltuk.
Szombat este egy fényes objektum ragyogta be a norvég eget, az ország déli részén lehetett látni.