Patakká apadt az oroszoktól kiáramló tőke tavalyi zuhataga
Jelentősen visszaesett a tőkekiáramlás Oroszországból az idei első hét hónapban a tavalyi azonos időszakkal egybevetve.
Jelentősen visszaesett a tőkekiáramlás Oroszországból az idei első hét hónapban a tavalyi azonos időszakkal egybevetve.
Több mint kétszer annyi tőke távozott 2014-ben Oroszországból, mint egy évvel korábban, de a jegyban azért még bizakodó.
Rekordot döntött tavaly mind a működőtőke-beáramlás, mind a működőtőke-kivitel; a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) értékelése szerint ebben elsősorban egyedi tételek játszották a főszerepet.
A tőkekiáramlás általában aggodalommal tölti el bármely ország vezetőit, de az orosz pénzügyminisztérium és a Valutaalap szerint Oroszország estében jótékony hatása lehet a jelenségnek. Nemcsak segít elkerülni a gazdaság túlhevülését, de ugyanakkor felhívja a figyelmet az országra jellemző, nem éppen csábító vállalkozói környezetre.
Több mint 600 milliárd dollárt vittek ki befektetők tavaly Kínából. A folyamatosan növekvő tőkekiáramlás növeli a politikai kockázatokat, különösen a kínai vezetőváltás előtt.
Spanyolországban egymás után már a tizenharmadik hónapban nőtt a tőkekiáramlás júliusban, ugyanakkor tizenöt év óta először volt többlet a fizetési mérlegben a jó idegenforgalmi szezonnak köszönhetően.