Tovább nyúltak a kórházi várólisták, térdprotézisre átlagosan másfél évet kell várni
Tavaly áprilisban 40 ezren vártak tervezett műtétre, idén 7 ezerrel többen.
Tavaly áprilisban 40 ezren vártak tervezett műtétre, idén 7 ezerrel többen.
A jelenleg használt orvosi lemezek helyett a jövőben 3D-nyomtatással készülő térdlemezeket kaphatnak a betegek – feltéve, hogy minden kísérleti műtét jól sikerül. Aki már átesett a beavatkozáson, pozitív fejlődésről számolt be.
Magyarországon jelenleg nagyjából 40 ezer ember vár valamilyen műtéti beavatkozásra az állami egészségügyben.
Több műtétnél nőtt a várakozó betegek száma és a várakozási idő, hiába születtek szakértői javaslatok, és hiába különítettek el forrásokat is a várólisták csökkentésére.
A legtöbben szürkehályog-műtétre várnak, több mint 17 ezren.
Tízből nyolc térdprotézis, illetve hat csípőprotézis akár 25 évig is kitart – állapította meg a Bristoli Egyetem kutatóinak tanulmánya.
Több tízezren várnak jelenleg valamilyen műtétre Magyarországon, van, aki leghamarabb csak 2020-ban kerülhet sorra.
Az OEP a nyáron tette közzé honlapján azon kórházak listáját, ahol van szabad műtéti kapacitás, azt javasolták a betegeknek, oda iratkozzanak át. A program sikeresnek bizonyult, rövidültek a várólisták.
A Hangody László professzor által kidolgozott új eljárásban a protézist ragasztó nélkül, csavarral rögzítik. Ez jóval gyorsabb gyógyulást hoz – írta a Népszabadság. Először végeztek ilyen beavatkozást a minap az Uzsoki-kórházban.
Több mint tíz százalékkal csökkent a műtétekre várakozók száma az elmúlt négy hónapban – írja szerdai Magyar Nemzet.
A legtöbben, 27 ezren szürkehályogműtétre várnak, de térdprotézisre is majdnem tízezer beteg vár. Megugrott a mandulaműtétre várakozók száma is.
Ötven várólistás beteg protézisműtétjének a finanszírozására kapott pénzt a Soproni Gyógyközpont traumatológiai osztálya. A csípő- és térdprotézis-beavatkozásokra 30 millió forint jut a kormányzati várólista-csökkentési programból.