Áprilisban érkezik Magyarországra az Európai Parlament jogállamisági tényfeltáró delegációja
A küldöttség célja, hogy felmérje, hogyan változott a jogállam helyzete az elmúlt években.
A küldöttség célja, hogy felmérje, hogyan változott a jogállam helyzete az elmúlt években.
A májusban Magyarországon járt küldöttségnek Navracsics Tibor is elismerte, hogy létezhet kormányzati diszkrimináció az uniós pénzek elosztásában, míg a források elköltésének átláthatóságára vonatkozó kérdésekre az Állami Számvevőszék elnöke csak politikai nyilatkozatokkal reagált.
A belügyminiszter az EP delegációjának beszélt a Pegasusról.
Egyelőre nem áll fel az a tényfeltáró bizottság, amely Laborc Sándor egykori NBH-főigazgató és Portik Tamás, az Energol Rt. előzetes letartóztatásban lévő volt vezetője közötti találkozók körülményeit vizsgálná – így döntött az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottsága kedden, zárt ülésen. A döntést az LMP-s Mile Lajos ismertette.
A törvény szerint közérdekű jelentésnek minősül a Semmelweis Egyetem tényfeltáró bizottságának jelentése Schmitt Pál kisdoktori dolgozatáról, ezért az LMP kikéri azt az intézmény rektorától, illetve a nemzetierőforrás-minisztertől. Mindenkinek joga van tudni, hogy mi alapján jutott a bizottság a közvélemény számára meghökkentő végkövetkeztetésre – olvasható az ellenzéki párt szerdai közleményében. A jelentést a hvg.hu is kikéri.
Az államfő 1992-es kisdoktori disszertációját vizsgáló és a plágium tényét elismerő bizottság több tagja is kapcsolatba került a korábban Schmitt vezette MOB-bal, vagy annak valamilyen szervezetével. Összegyűjtöttük, ami a bizottság tagjairól tudható.
A Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának dékánja létrehozta azt a tényfeltáró bizottságot, amely vizsgálja majd Schmitt Pál kisdoktori disszertációja létrejöttének körülményeit – olvasható a Semmelweis Egyetem szerdai közleményében. A testület tagjainak névsorát csak az eredménnyel egy időben teszik majd nyilvánossá, az indoklás szerint azért, hogy a bizottság zavartalanul és pártatlanul tudjon dolgozni.
A Kocsis Máté és Németh Szilárd István fideszes képviselők által jegyzett, „Az egyenruhás bűnözés folyamatát, hátterét és a gyöngyöspatai eseményeket feltáró, valamint az egyenruhás bűnözés felszámolását elősegítő eseti bizottság felállításáról” szóló javaslatot a bizottság 14 igen, 3 nem és négy tartózkodás mellett biztosította támogatásáról.
A Jobbik és az LMP korábban arról nyilatkozott, hogy támogatják a bizottság létrehozását; az MSZP azt mondta, paritásos bizottság létrejöttét támogatják.
A testületnek egyebek mellett ki kell vizsgálnia a gyöngyöspatai romák múlt heti utaztatásának körülményeit, választ kell adnia arra, "ki és miért hazudta azt, hogy evakuálás történik", ki és miért keltett pánikot, kik állnak a magukat rendfenntartóknak álcázó bűnözők mögött, miből finanszírozzák őket - jelentette be a parlament rendészeti bizottságának fideszes elnöke, Kocsis Máté.
A sanghaji Expo-projekttel összefüggésben kizárólag gyanúsítgatások, nem bizonyított állítások "merültek fel" - közölte a Genexpo 2010 Kft. vasárnapi közleményében, amelyben cáfolta a Varga Mihály államtitkár által vezetett gazdasági tényfeltáró bizottság jelentésében szereplő, a céggel, illetve a projekttel kapcsolatos megállapításokat.
Amikor a gazdasági tényfeltáró bizottság jelentése elkészül és erről a testület beszámol a kormánynak, akkor a kabinet azonnal döntéseket fog hozni – mondta Varga Mihály, a Miniszterelnökség államtitkára pénteken a Sándor-palota előtt újságíróknak.