Náci köszönés és tiltott önkényuralmi jelképek miatt csuknák le az AfD frissen megválasztott politikusát
Épp mielőtt elfoglalhatta volna a helyét a bajor parlamentben.
Épp mielőtt elfoglalhatta volna a helyét a bajor parlamentben.
Önkényuralmi jelkép használata és műemlék megrongálásával elkövetett rongálás miatt emelt vádat az ügyészség egy 15 éves fiúval szemben.
Az úgynevezett Hagyományőrző Munkásőr Társaság országos parancsnokát kapták rajta a csillag használatán. Az ügyészség szerint ezt a köznyugalom megzavarására alkalmas módon tette.
Ha már horogkereszt is van rajta, akkor mérlegelni kell, hogy büntetendő-e a dolog.
A rendőrség azt írta, nem történt bűncselekmény, amikor az Éjjeli Farkasok Budapesten vonultak – és ezt politikai szándék nélkül mondják.
Most eszmélt rá a Heineken vörös csillagjára a fideszes Menczer Erzsébet vezette a "Szovjetunióban volt magyar politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezete", valamint a Szabadságvédő Alapítvány, amelynek az ifjú kereszténydemokrata Pálfalvi Milán az elnöke. Be is perelték a céget.
Második világháborús német egyenkabátot viselt a 20 éves fiatalember, arra tűzte az SS-jelvényt a február 6-i, székesfehérvári "Becsület napján". Gyorsított eljárásban egy évre próbára bocsátották.
A német bíróság felmentette Jonathan Meese-t, aki ellen azért indult eljárás, mert tiltott önkényuralmi jelképeket használt egy színházi előadása során.
Az Alkotmánybíróság múlt heti döntése ugyanazt mutatja, mint a gyűlölködés elleni két évtizedes küzdelem: szimbólumokkal, szavakkal önmagában viaskodni értelmetlen. A strasbourgi bíróság ítélete, amely a döntés apropóját adta, ugyanakkor megoldást is kínál. Nehéz-Posony Márton írása.
Jogi és politikai lépéseket tesznek azok a baloldali politikusok, akiket a rendőrség kedden a vörös csillag mint önkényuralmi jelkép használata miatt állított elő – mondták a mintegy öt órán át tartó fogva tartásuk után az érintettek a fővárosi Gyorskocsi utcai rendőrségi épületet előtt tartott sajtótájékoztatójukon.
Öt embert állított elő a rendőrség kedden tiltott önkényuralmi jelkép használata miatt - közölte az MTI-vel a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
A Legfelsőbb Bíróság csütörtökön helybenhagyta a Fővárosi Bíróság három évvel korábbi jogerős ítéletét, amelyben tiltott önkényuralmi jelkép folytatólagos használatának vétségéért Vajnai Attilát, a Magyarországi Munkáspárt 2006 elnökét és Horváth Sándort elmarasztalta.