Bíróság mondhatja ki, hogy a hatéves gyerekeknek iskolába kell menniük
Az érintettek szerint figyelmen kívül hagyja a bíróság a szülők véleményét és az Oktatási Hivatalnak ad igazat az iskolaérettség ügyében.
Az érintettek szerint figyelmen kívül hagyja a bíróság a szülők véleményét és az Oktatási Hivatalnak ad igazat az iskolaérettség ügyében.
A minisztérium cáfol, marad a 16 év, de a szakképzési rendszerhez tényleg hozzányúlnak.
Nagyjából évi 70 milliárdos pluszkiadással járna, és rengeteg dolgot megváltoztatna a mostani közoktatásban a 9 osztályos iskola bevezetése. Nem lenne értelme például az évvesztességnek vagy az óvodai évhalasztásnak, de akár a tankötelezettség – most is alacsony – korhatára is tovább csökkenhet.
A bizottság Magyarországról szóló országjelentésében kifogásolták a szegregáció gyakorlatát, a korai iskolaelhagyást és azt, hogy kevés a diplomás.
Az Orbán-kormány egyik nagy vitát kiváltó lépése volt a tankötelezettség leszállítása 18 évről 16 évre. A Magyar Nemzet szerint most ismét emelhetik a korhatárt.
Nem jelentős mértékben, de érzékelhető a tankötelezettség korhatárának csökkentése a munkaerőpiacon, a tavalyelőttihez képest néhány százzal nőtt a húszévesnél fiatalabb álláskeresők száma tavaly év végéig – írta a Napi Gazdaság pénteken.
A párt szerint a Fidesz leépíti a hazai közoktatás rendszerét, a felsőoktatásból pedig a költségtérítéses képzési mód felszámolásával kis pénzből élő családok gyermekeinek tízezreit szoríthatja ki.
Elfogadhatatlannak nevezte a tankötelezettségi korhatár kormányzat által tervezett, 15 évre való csökkentését Hiller István korábbi oktatási és kulturális miniszter.
Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke a 16 éves korhatár mellett érvelt a PISA 2009 címmel tartott csütörtöki budapesti konferencián, amelyen Pokorni Zoltán (Fidesz) , az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja is felszólalt. Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint is a tankötelezettséget 16 éves korig kellene fenntartani.