Így szurkolnak a sztárok a párizsi olimpián
Filmsztárok, zenészek, modellek és visszavonult sportlegendák is feltűnnek a francia főváros sportcsarnokainak lelátóin.
Filmsztárok, zenészek, modellek és visszavonult sportlegendák is feltűnnek a francia főváros sportcsarnokainak lelátóin.
A szurkolói kreativitás új csúcsokat ostromol a németországi stadionokban, ahol a nézők már nemcsak az egyes csapatok játékát, hanem az egyes országok gasztronómiai teljesítményét is ütköztetik.
A maszk és a távolságtartás mellett több érdekes szabályt is hoztak a tokiói olimpián részt vevő sportolóknak. A nézőtéren csak tapsolni lehet, az érmet maguknak akasztják a nyakukba, az öleléstől pedig el kell tekinteni.
Komoly stressz és szorongás veszélyezteti a szurkolókat, ha túlzottan egynek érzik magukat kedvenc játékosukkal vagy csapatukkal – derül ki egyre több tanulmányból. Az adatok azt mutatják, mindkét nem szurkolóit elkapja a sportszenvedély.
Pénteken jelent meg az erről szóló rendelet a Magyar Közlönyben.
Egy biztos: azt megtanultam tőle, hogy a játék komoly dolog, de akkor is csak játék.
2016-ban hatalmas társadalmi összeborulást hozott az Eb-menetelés, öt évvel később pedig úgy tűnik, nagyobb szükség lenne egymásra találni, mint valaha. Az idei kontinenstorna lehetőséget ad, hogy Magyarország a polarizáció csúcsán és a világjárvány végének közeledtével újra összekovácsolódjon, a társadalomkutatók szerint ehhez pedig a futball természetéből és kultuszából adódóan még egy nehéz időszakban is minden adott.
Iránban az 1979-es iszlám forradalom után tiltották ki a nőket a stadionokból. Most megtört a jég, pedig az őskonzervatív muszlim vallási vezetők sokáig úgy vélték, hogy nőknek nincs helyük az arénákban.
Nyugodjon meg, nincs egyedül azzal az őrjítő érzéssel, amikor a szomszédban vagy a másik kocsmában szurkolók előbb örülnek a gólnak – jó hangosan. De tényleg tönkreteszi ez az élményt? Körbekérdeztünk, és a legváltozatosabb sztorikkal illusztráljuk, hogy mi kell ahhoz, hogy a csúszás kiborító, vagy akár kifejezetten megnyugtató legyen. És egyáltalán, mi a késés oka?
Az ok a spanyol-iráni meccs volt. Eddig tilos volt a férfiakkal közösen meccset nézniük.