Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#szt-tisztek

Vélemény Ungváry Krisztián

Ungváry Krisztián: Kik voltak az SZT-tisztek? Miről tudhatott Schmitt Pál?

2011. március 2-án mutatták be a www.szigoruantitkos.hu weboldalt, amely a belső elhárítás és a kémelhárítás szigorúan titkos állományú (SZT) tisztjeinek adatait gyűjtötte össze életrajzok formájában. A média elsősorban ebben is a „listázás” lehetőségét látta, miközben elsikkadtak azok az információk, amelyek legalább annyira fontosak, mint az, hogy hány mai közszereplő adatai találhatóak az internetes tartalomszolgáltatás oldalain.

Itthon MTI

Több mint négyszázezren nézték meg az szt-tisztek listáját

Az indulástól számított első tíz napban mintegy 410 ezren nézték meg a Kádár-rendszer szigorúan titkos (szt) állományú tisztjeiről, a hódmezővásárhelyi Emlékpont vezetésével készült internetes tanulmányt - közölte Göbl Vilmos, a város polgármesteri hivatalának sajtóreferense pénteken.

Itthon hvg.hu

Szigorúan titkos állományú (SZT) tisztek új listája a neten

Országosan ismert személyek és politikusok is szerepelnek azon az internetes oldalon, ahová több száz nevet tartalmazó lista került fel azokról, akiket a rendszerváltás előtt a Belügyminisztérium Személyzeti Osztálya szigorúan titkos állományú tisztként tartott nyilván. A lista Boér Zoltán, Fráter Olivér és Ungváry Krisztián levéltári kutatásai alapján készült.

Vélemény Polgár Gyula

Egy volt háromperhármas füstölgése: porhintés a köbön

Rétvári Bence államtitkár bejelentette: a III/III-as titkosszolgálati jelentések eredeti példányát odaadják az érintetteknek, „azoknak, akiket besúgtak”, mert „az embereknek joguk van ahhoz, hogy megkapják, és azt tegyenek vele, amit csak akarnak.” Nagyon rosszul hangzik.