Feltöltöttek pár filmet a YouTube-ra, elrettentő pénzbírságot kaptak
Kalózkodás miatt ítélt el két japán felhasználót a tokiói bíróság, amiért összevágott filmeket töltöttek fel a YouTube-ra.
Kalózkodás miatt ítélt el két japán felhasználót a tokiói bíróság, amiért összevágott filmeket töltöttek fel a YouTube-ra.
A Virgin-szigeteken működő Pirate Monitor bíróság elé citálta a YouTube-ot, ám végül ők húzhatják a rövidebbet.
Nincs szerencséje a közösségi oldalakkal mostanában az amerikai elnöknek. Miután a Twitter nemrég hazugságon kapta Donald Trumpot, most három platformról is eltűnt a legújabb videója.
Néhány stúdió nagyon szeretné megleckéztetni a jogsértő felhasználókat, de egy uniós döntéshozó szerint erre nem minden esetben van lehetőség. Vagy nem úgy, ahogy elképzelték.
Levelet küldött a közismert grafikai programjai használóknak az Adobe, arra figyelmezteti őket, ha nem a legújabb programokat használják a felhőszolgáltatáshoz, szerzői jogsértést követnek el.
Olaszországban most először fordult elő, hogy egy ügy miatt a bíróság bűnösnek találta a Facebookot. Az ok: szerzői jogsértés.
Egy arizóniai házaspárnak több mint 12 millió dollárt kell fizetnie, amiért házilagosan üzemeltetett olyan oldalakat, ahol illegálisan lehetett hozzájutni a cég játékaihoz.
Szürreális történésben volt része a népszerű gitárvideókat készítő Paul Davidsnek: levelet kapott a YouTube-tól, hogy szerzői jogsértést követett el, holott épp ő volt, akit megkárosítottak.
A készülőben lévő nemzetközi egyezmény értelmében az aláíró államok garantálnák, hogy az internetszolgáltatóknak nem lehet baja a szerzői jogsértésekből, cserébe köteleznék őket az esetek jelentésére és az ügyféladatok kiadására. Magyarország nincs az egyezmény aláírói között, de a magyarokat közvetetten így is érintheti, ha életbe lép a megállapodás.
A Viacom 1 milliárd dollárt követelt a YouTube-tól a korai évek szerzői jogsértései miatt. A bíróság másodjára utasította el a követelést.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium által kiadott, uniós forrásokból támogatott egyik tankönyv nagymértékű egyezést mutat egy korábban (szintén uniós támogatásból) kiadott kötettel, ami még az előző kormány alatt készült. A feltüntetett szerzők viszont nem egyeznek.
Szerzői jogsértés miatt összesen 430 ezer euró büntetésre ítélte egy francia bíróság a Google-t, mert az internetes óriás keresőmotorjában olyan tartalmak jelentek meg, amelyeket a jogtulajdonosok kérése ellenére sem távolítottak el a találati listából.