Nem vicc: 76 millió dollárért vett egy tökfarmot a Microsoft – mi a céljuk vele?
A piaci értéknél lényegesen magasabb összeget adott egy nagyobb területért a Microsoft az Egyesült Államokban.
A piaci értéknél lényegesen magasabb összeget adott egy nagyobb területért a Microsoft az Egyesült Államokban.
A technológiai forradalom furcsa fejleménye, hogy a nagy szerverparkok vízhűtése miatt komoly környezetvédelmi problémák alakulhatnak ki.
Hatalmas adatközpontot épít Kína, ám ezúttal a víz alatt. Ezzel rengeteg elektromos energia és értékes édesvíz spórolható meg, hiszen a hűtési feladatokat 35 méter mélységben a víz fogja ellátni.
Az Ipar már 4.0, de a szerverterem még nem okos? Mivel a világ egyre több adatot termel és fogyaszt, egyre magasabb szinten van a digitalizáció, egyre több cégnek van szüksége valamilyen adatközpontra, elkerülhetetlen, hogy az adatközpontok is felokosodjanak. Főleg, ha szeretnénk elkerülni a klímakatasztrófát: ugyanis az egyre több szerver (és hűtése) egyre többet fogyaszt, így elkerülhetetlen, hogy hatékonyan használják fel hozzá az áramot. Ehhez pedig a villamossági berendezéseket is fel kell okosítani.
Elgondolkodott már azon, hogy a bankok, a szolgáltatók hol és milyen módszerekkel tárolják az adatainkat? Pedig érdemes.
A Google Iowában és Oregonban található központjai mellett az egykori finn papírgyárba települt szervereit is leleplezte egy új weboldal. A Haminában berendezett datacenter mellett található többek közt a Facebook 700 millió dolláros északi-sarki szerverparkja is. Az oldalon található fotók bemutatják a belga, az amerikai és a finn központokat is.
A pénzügyi nyomozók kiiktatták a legnagyobb magyar kalózszerverközpontot; a működtetők ellen nyomozás indult, a bűnözői csoport két irányítója előzetes letartóztatásban van - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken. A hálózat tíz szerverből állt, ezek közül három olyan több millió forintos háttérgép volt, amely több mint 70 terabyte adatot tudott tárolni.
Növekedés előtt áll a szerverparkok piaca. A hazai vezetékes távközlési szolgáltatók, az Invitel és a Magyar Telekom igyekszik megvetni a lábát az úgynevezett adatszolgáltatási szegmensben, mindeközben a többi hazai infokommunikációs cég és a nagy nemzetközi gyártók is aktivizálják magukat, és egyre több szolgáltatást kínálnak a hoszting és a kolokáció területén, vagyis a szerverek üzemeltetésekor és elhelyezésekor is.