Mennyit ér egy élet? - Új film a 9/11-es terrortámadások áldozatairól
Az ikertornyok leomlását új megközelítésben ábrázolja az áldozatok hozzátartozóinak kárpótlásáról szóló Netflix-film.
Az ikertornyok leomlását új megközelítésben ábrázolja az áldozatok hozzátartozóinak kárpótlásáról szóló Netflix-film.
Idén is lélekharangok megkondítása közben sorolták fel a terrortámadás halálos áldozatainak neveit.
Csaknem 18 év után sikerült megállapítani a személyazonosságát.
Csaknem tizennyolc évvel a 2001. szeptember 11-i New York-i terrortámadás után sikerült megállapítani a személyazonosságát.
A New York-i terrortámadással kapcsolatos összes kérdésre választ adhatnak azok a dokumentumok, amelyek a The Dark Overlord nevű hackercsoport birtokába kerültek, állítják maguk a tolvajok. A kiberbűnözők azzal fenyegetnek, hogy a papírokat közszemlére teszik, ha nem teljesítik követeléseiket.
Ez a járőrautó 2001-ben az első körben érkezett az ikertornyok közvetlen közelébe és csodával határos módon kisebb sérülésekkel megúszta az épületek összeomlását.
Újfajta DNS-elemző eljárás segít azonosítani a 2001. szeptember 11-i terrortámadások áldozatainak földi maradványait – közölte a New York-i igazságügyi orvosszakértői hivatal.
A washingtoni szenátus elutasította Obama elnök vétóját és megszavazta, hogy a 2001. szeptember 11-i terrortámadások áldozatainak hozzátartozói perelhetik Szaúd-Arábiát.
Az ikertornyok ellen elkövetett terrortámadások idején nem csak a földön, a levegőben is megállt az élet az Egyesült Államokban.
Kollégáik harmadát veszítettek el a 2001. szeptember 11-i terrortámadásban, 76 gyerek maradt árván, a legkisebb hat héttel a tragédia után született. A bank vállalta, hogy fizeti valamennyi gyerek főiskolai tanulmányát, eddig a jogosultak közül mindenki továbbtanult. Talpraálltak.
Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) nyilvánosságra hozta azt a vizsgálati jelentését, amely a 2001. szeptember 11-i terrortámadások előtt elkövetett saját mulasztásairól szól.
Néhány óra leforgása alatt három olyan amerikai tűzoltó halt meg rákban, akik részt vettek a 2001. szeptember 11-i terrortámadás utáni mentésben New Yorkban. Robert Leaver 56, Howard Bischoff és Daniel Heglund 58 évesen hunyt el. Heglund egy nappal 59. születésnapja előtt távozott az élők sorából. Bischoff és Leaver együtt nőttek fel és életük végéig barátok voltak – közölték csütörtökön a New York-i tűzoltóságtól.